Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Kanał Elbląski bez nowych jednostek - są za szerokie

Data:  2012-03-21 22:35:11
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: wp.pl
Nowe jednostki, które miały już od roku przemierzać Kanał Elbląski, nadal stoją u wykonawcy. Urzędnicy z Ostródy zamówili statki o 5 cm za szerokie, przez co nie zmieszczą się w śluzach ani na pochylniach. W dodatku nie zostały dopuszczone do żeglugi, już podczas testów tonęły.
W przetargu ogłoszonym przez burmistrza Ostródy – Olgierda Dąbrowskiego na budowę trzech jednostek, których armatorem miała być należąca do miasta Żegluga Ostródzko - Elbląska wystartowało dziesięć firm. Wybrano tę, której oferta była najtańsza, pomimo że firma nie miała doświadczenia w budowie takich statków ani odpowiedniego kapitału zakładowego i zabezpieczenia w przypadku niepowodzenia budowy.

Nowa jednostka, już po zwodowaniu była bardzo niestabilna. Podczas testów nie przeszła próby obciążeniowej i zaczęła tonąć - relacjonuje pracownik ostródzkiego armatora. Potwierdził to urząd marszałkowski w Olsztynie.

Burmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski, na budowę statków otrzymał dofinansowanie z funduszy strukturalnych UE. Jeżeli do końca czerwca statki nie wypłyną, miasto będzie musiało zwrócić dotację wraz z odsetkami.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin