Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Zwycięzca Millenium Yacht Design Award 2012

Data:  2012-03-17 22:51:32
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: gizmag.com
“Allochroous” zwyciężył w kategorii “łódź marzeń” podczas międzynarodowego konkursu dla projektantów jachtów z całego świata - IX Millenium Yacht Design Award.
Jest to koncept jachtu zaproponowany przez początkujących projektantów Ezgi Aksana i Ambra Ceronetti. Poza różnorodnymi, nowoczesnymi technologiami, zaplanowali także przystosowanie jachtu m.in. do letnich koncertów na morzu.

Jacht ten jest stworzony z myślą o organizacji koncertów, multimedialnych pokazów, specjalnych wydarzeń jak i prywatnych imprez. Nie tylko jego kolor może zmieniać się w zależności od potrzeb, można całkowicie zmieniać jego przestrzeń. Zmiana koloru związana jest z instalacją płytek szklanych zmieniających barwę pod wpływem temperatury. Konstrukcja jachtu umożliwia obniżanie się górnego pokładu w czasie żeglugi do poziomu wody, jeśli warunki pogodowe na to pozwalają.

Na długości 40 metrów rozciąga się przestronny pokład ze stołami i krzesłami, przewidziano także część koncertową i koktajl bar. Na niższym pokładzie znajdują się kabiny wraz z łazienkami dla gości oraz pomieszczenia dla załogi i zespołów. Główna konstrukcja przypomina strukturą plaster miodu i ma być zbudowana z odzyskanego w procesie recyklingu aluminium. Panele słoneczne na, są w stanie wygenerować wystarczającą ilość energii dla jachtu. Solar panels on the roof can generate enough energy to operate the yacht. Jednocześnie kompozytowe panele połączone z warstwami przeźroczystego poliwęglanu tworzą atrakcyjne wykończenie antypoślizgowe dla powierzchni podłogowych i ściennych.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa