Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

MS "Szczecin" w czerwcu w Szczecinie

Data:  2012-03-10 16:46:01
Ocena:
Autor: rejsuj.pl
W nadchodzący wtorek (13.03) w Tjanjin w Chinach zostanie ochrzczony najnowszy masowiec Polskiej Żeglugi Morskiej - MS "Szczecin". W czerwcu tuż przed Dniami Morza pojawi się przy szczecińskich Wałach Chrobrego.
Po chrzcie i odebraniu statku w przyszłym tygodniu w Chinach, statek popłynie najpierw do Australii, stamtąd do RPA a następnie do Europy. Ładunek wyładuje prawdopodobnie w Świnoujściu, bo z pełnym obciążeniem miałby problem z przepłynięciem po torze wodnym do Szczecina.

W mieście, którego nazwę będzie miał na burcie, ma się pojawić tuż przed Dniami Morza. Armator chce aby jednostka stanęła przy Wałach Chrobrego.

M/s Szczecin jest 15 z serii masowcem wybudowanym dla PŻM w stoczni Xingang. Serię wybudowanych tam statków zapoczątkował m/s "Kujawy". Statek ma nośność 37600 DWT, długość 190 m, szerokość 28,5 m, zanurzenie 10,4 metra. Jako masowiec, jest przystosowany do przewozu ładunków masowych takich jak zboże, węgiel, ruda żelaza itd. Wyposażony jest w cztery własne dźwigi, więc może wpływać do każdego portu, nawet takiego, który nie posiada własnej infrastruktury. Chińska stocznia zbuduje jeszcze przynajmniej trzy takie jednostki. Następna będzie mieć nazwę "Koszalin".

Wcześniej o nazwie "Szczecin" pływał statek pod banderą Euroafriki oraz zbudowany w 1954 r. w Gdańsku parowiec, jednakże oba są już zezłomowane.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa