Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.

Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Duży sukces Polaków na ME w windurfingu

Data:  2012-03-04 16:06:08
Ocena:
Autor: Hanna Pieczyńska
Zakończyły się już Mistrzostwa Europy w windsurfingu klasie RSX, które odbywały się w Funchal na Maderze. Zawody zdominowane były przez Polaków, którzy niejednokrotnie zdeklasowali przeciwników. Wysokie 8 miejsce zajęła nasza zawodniczka Hanna Zembrzuska. Złotym medalistą został Przemysław Miarczyński, brąz zdobył Piotr Myszka.
Czwartkowe starty medalowe, w których miało wziąć udział pierwszych 10 zawodników zostały odwołane z powodu zbyt małego wiatru. Wyniki końcowe podane są po 10 wyścigach dla mężczyzn i 11 dla kobiet.

Dla żeglarzy z KS Centrum Żeglarskie były to pierwsze tak duże i ważne zawody dla seniorów, tym bardziej cieszy ich dobra forma. Hania zajęła wysokie 8 miejsce, na 30 startujących pań. Warto także dodać, że jako jedna z 7 ma poniżej 21 lat, a wśród nich uplasowała się na drugim miejscu. Janek zajął pozycję 42 na 53 zawodników. Mężczyzn poniżej 21 roku życia było 17.

Mistrzostwa Europy w windsurfingu w klasie RSX trwały od 23 lutego do 1 marca.