Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Uratowano krańcowo wyziębionych żeglarzy

Data:  2010-06-04 13:55:00
Ocena:
  Żródło: gazeta.pl
Dwoje rozbitków z jachtu "Zephyr" uratowali wczoraj ok. godz. 17 ratownicy morscy z Trzebieży. 6O-letnia kobieta i 63 -letni mężczyzna ze Świnoujścia ok. godziny przebywali w wodzie o temp. 14 stopni. Ich jacht zatonął na wodach Zatoki Skoszewskiej na Zalewie Szczecińskim.

Rozbitkowie mogą mówić o wielkim szczęściu. W okolicy, w której zatonął ich jacht nie było żadnych jednostek. Zatoka Skoszewska leży z dala od uczęszczanych szlaków żeglugowych, w świąteczne dni pojawiają się tam co najwyżej turystyczne jednostki. Tym razem w pobliżu nie było żadnej.

Wywrócony jacht zauważył z brzegu mieszkaniec pobliiskiej wioski. Zadzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kamieniu Pomorskim. Dopiero stamtąd sygnał dotarł do Morskiej Stacji Poszukiwania i Ratownictwa w Świnoujściu. Dyżurny Jarosław Orłow skierował na miejsce zdarzenia jednostkę ratowniczą typu SAR 1500 z Trzebieży.

Załoga "Monsuna" prawdopodobnie o wiele dłużej szukałaby rozbitków gdyby nie pomoc miejscowego informatora. Rybak stał na cyplu i na bieżąco podawał namiary zbliżającym się ratownikom. O 17.04 pechowi żeglarze znaleźli się na pokładzie "Monsuna", a cztery minuty później na pobliskiej przystani rybackiej czekała już na nich karetka pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz ocenił, że ratunek nadszedł dosłownie w ostatniej chwili. Kobieta i mężczyzna byli krańcowo wyczerpani i wyziębieni.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa