Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Beskidzcy żeglarze płyną z misją do Rygi

Data:  2010-06-03 12:46:00
Ocena:
Autor: Łukasz Gardas   Żródło: www.dziennikzachodni.pl
Blisko 50-osobowa załoga, składająca się głównie z członków bielskiego klubu żeglarskiego Halny, rozpoczęła w sobotę rejs do Rygi. Około południa miłośnicy morskiej przygody wyruszyli z portu w Gdyni.
Już w piątek ich część zaokrętowała się na jednym z największych żaglowców na świecie - Zawiszy Czarnym.

Wyprawa ma być jednak nie tylko wielką morską przygodą. Żeglarze z Podbeskidzia pełnić też będą rolę wysłanników swojego regionu, udających się na wschód z określoną misją. We wtorek w Rydze spotkali się z konsulem i ambasadorem RP, a także z Polonią mieszkającą na Łotwie.

- Chcemy nawiązać z naszymi rodakami przyjacielskie kontakty i zaprosić ich do odwiedzenia Beskidów - tłumaczy Piotr Gostyński, drugi kapitan statku.

Żeglarzom z klubu Halny w zorganizowaniu spotkania z Polonią oraz z naszym konsulem, a także ambasadorem pomogły samorządy Bielska-Białej i Żywca.

- Wykorzystaliśmy nasze kontakty, by spotkania z dyplomatami w Rydze mogły dojść do skutku. Z zorganizowaniem spotkań z Polonią nie będzie zapewne żadnych problemów - twierdzi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Wydział Promocji Miasta bielskiego urzędu zadbał ponadto o to, by żeglarze zabrali z sobą okazałe zestawy materiałów promocyjnych. Wszystkie rozdane zostaną gościom zaproszonym na pokład Zawiszy Czarnego.
Koszulki, foldery i książki na ten sam cel przekazały także miejskie i powiatowe żywieckie samorządy.

- Bardzo się cieszymy, że nasi przedstawiciele będą promować miasto i region także w republikach nadbałtyckich - przekonuje Tomasz Terteka, rzecznik żywieckiego UM.

Wyprawa zapowiada się interesująco, więc trudno się dziwić, że choć koszt od osoby wynosi 1500 złotych, nie brakowało na nią chętnych.

- Do tej pory pływaliśmy przede wszystkim na zachód. Ten rejs ma być spektakularny, bo po raz pierwszy udajemy się w kierunku wschodnim, w stronę nowych państw unijnych - podkreśla Sławomir Ochnio z klubu Halny, organizator wyprawy.

To ma być wielka przygoda dla amatorów żeglarstwa. - Takie marzenie miałem już od dziecka, a spełnia się dopiero w wieku 40 lat - powiedział nam wczoraj Piotr Pindel z Żywca. Jako fotograf postara się wszystko udokumentować.

Piotr Gostyński przekonuje, że rejs z pewnością będzie niezapomniany. - To piękne, gdy wiatr pędzi łódź po falach i można zwiedzać świat - opowiada.

300 mil morskich dzieli Gdynię od Rygi. Żeglarze wrócą w najbliższą sobotę.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa