Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Zakątki wodne Szczecina

Data:  2011-11-27 19:57:23
Ocena:
  Żródło: klubkapitanow.pl
Zakątki żeglarskie Szczecina to projekt stworzeni niewielkich przystani dla łódek i innych jednostek pływających w kilku malowniczych odludnych miejscach wokół Szczecina.
Klub Kapitanów Jachtowych wystąpił w dniu 16.11.2009 r. do Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka z propozycją stworzenia tzw. „ZAKĄTKÓW JACHTOWYCH”.

„…Poza istniejącymi przystaniami jachtowymi, w rejonie wielkiego Szczecina oraz na wodach przyległych brak odpowiednio przygotowanych miejsc postojowych, tworzonych choćby na wzór leśnych parkingów dla kierowców. Taką rolę mogłyby spełniać proponowane przez nas tzw. „ZAKĄTKI ŻEGLARSKIE”, zapewniające: bezpieczeństwo przycumowania do lądu, wyjście z łodzi lub jachtu na brzeg, rozpalenie ogniska, lub grilla, rozstawienie namiotu, spożycie posiłku (zadaszone ławy, stoły), z kącikiem sanitarnym (W.C.).

Licząc na życzliwe zainteresowanie się niniejszą inicjatywą, proponujemy rozważenie możliwości urządzenia takich „zakątków” m.in. w rejonach:
  • Wyspa Dębina – działka Nr.: 3025 (tzw. Umbriaga),
  • Rzeka Święta – działka Nr.: 3103 – 6/1 (Głębia)
  • Rzeka Święta – działka Nr.: 3103 – 6/4 (Kwadrat),
  • Wyspa Radolin – działka Nr.: 3101 – 926/1 (Wydrwik),
  • Dąbski Nurt – działka Nr. 4001 – 1/40 (tzw. Kanał Jacka)…”
W dniu 16 lutego, 2011 roku KKJ wystosował kolejny list do Piotra Krzystka Prezydenta Miasta Szczecina. „…Uczestniczący w dniu 14 lutego 2011 w Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym naszego Stowarzyszenia, przekazali Panu Prezydentowi wyrazy uznania i podziękowania za życzliwe ustosunkowanie się do naszej propozycji z dnia 16 listopada 2009 roku, dotyczącej utworzenia na szczecińskich akwenach kilku tzw. zakątków jachtowych, tj. miejsc przygotowanych do bezpiecznego krótkotrwałego postoju jachtów i innego rekreacyjnego sprzętu pływającego. Wiemy, że w Urzędzie Miasta trwają już prace związane z urzeczywistnieniem naszego wniosku. Zdajemy sobie jednak sprawę, że urządzenie każdego takiego punktu wymaga szeregu przygotowań, uzgodnień, i …czasu…”

Inicjatywa Klubu Kapitanów Jachtowych spotkała się z przychylnością Prezydenta Szczecina, Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta podjął ją organizując w sierpniu 2011 r. rejs na m/s „Dziewanna”- rekonesans rzeczonych zakątków wodnych, a następnie rozpoczął przygotowywanie, w oparciu o specjalistów, projektu zagospodarowania tych dzikich dotąd cumowisk. Czekamy z niecierpliwością na efekty tych działań. Czy zobaczymy je już w Sezonie Żeglarskim 2012 r.?

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław