Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rainbow Warrior III zwodowany

Data:  2011-11-03 13:57:58
Ocena:
Autor: rejsuj.pl
W Bremen zwodowano najnowszą, trzecią już wersję statku Rainbow Warrior organizacji Greenpeace. Wcześniejsze statki działające na rzecz tej organizacji nie nadawały się do dalszej eksploatacji dlatego ważnym krokiem było zbudowanie nowej jednostki.
Zbudowano go aby prowadzić proekologiczne kampanie związane z przemysłem morskim. Na jego pokładzie znajdziemy lądowisko dla śmigłowców, dwie szybkie łodzie i całe mnóstwo sprzętu elektronicznego. Wyposażony w dwa maszty jest zdolny do niesienia żagli o powierzchni 1260 m kw. Ograniczy się przez to korzystanie z silników spalinowych zmniejszając jednocześnie emisję dwutlenku węgla.

Budowa była możliwa dzięki ponad 100 000 darczyńców, którzy nie tylko przeznaczali na ten cel pieniądze ale także konkretne części i materiały.

Przed pierwszym przekroczeniem oceanu i aktywną działalnością w Ameryce statek wyruszy w rejs po Europie aby zaprezentować najnowszą jednostkę a jednocześnie podziękować za okazane wsparcie. Odwiedzi on m.in. Hamburg, Amsterdam, Londyn, Szkokholm, Marsylię czy Barcelonę.

Z międzynarodową załogą na pokładzie Rainbow Warrior łatwiej będzie przemierzać świat propagując ochronę środowiska z nadzieją, że zainspirują lokalnych mieszkańców do działania walcząc jednocześnie z destrukcyjną działalnością w różnych częściach świata.

Greenpeace swoją działalność na morzach całego świata rozpoczął czterdzieści lat temu gdy jego wolontariusze walczyli o powstrzymanie produkcji broni nuklearnej. Początkowo pływali starymi, często wyczarterowanymi jednostkami dlatego z czasem postanowili wybudować własną.

Dzięki wybudowaniu nowej jednostki będą mogli znów czynnie walczyć z kłusownikami zabijąjącymi coraz liczniej morskie zwierzęta czy firmami które bezprawnie wyrzucają do mórz beczki z toksycznymi jak i radioaktywnymi substancjami. Do tej pory wiele najważniejszych akcji zakończyło się z powodzeniem dzięki wsparciu Rainbow Wrrior, miejmy nadzieję że także najnowszy nabytek będzie mógł spełniać swój cel.

Historia statków Rainbow Warrior
Projekt Rainbow Warrior III


Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa