Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Roman Paszke niebawem wyruszy w samotny rejs złą drogą

Data:  2011-11-02 23:20:56
Ocena:
Trwają przygotowania do samotnego rejsu Romana Paszke non stop dookoła świata. Postanowił on dokonać czegoś co jeszcze nikomu się nie udało, opłynąć Ziemię ze wschodu na zachód czyli złą drogą na wielokadłubowcu.
Trasa ta jest znacznie trudniejsza od przeciwnej, Polak będzie musiał zmierzyć się tak jak niewielu wcześniej żeglarzy z przeciwnymi wiatrami i prądami. Od dawna planował samotnie opłynąć świat jednakże po znakomitym rekordzie jaki ustanowił Francis Joyon płynąc znacznie lżejszym katamaranem z zachodu na wschód postanowił podjąć się większego wyzwania. Przed Paszke oficjalna próba pobicia światowego rekordu na tej trasie.

Katamaran Gemini 3był budowany z myślą o samotniczej żegludze dlatego nie wymagał on licznych ulepszeń przed zbliżającym się rejsem. Przede wszystkim poprawiono elektronikę w tym systemy ładowania akumulatorów i sterowania. Jacht ostatnio regularnie pojawiał się na Zatoce Gdańskiej gdzie przechodził testy. Bez problemu osiągał on prędkości powyżej 30 węzłów.

Aktualnie Roman Paszke żegluje do Lorient we Francji gdzie przeprowadzi ostateczne testy jachtu i urządzeń. Rejs zamierza rozpocząć na przełomie grudnia i listopada.

Początki katamaranu Gemini 3


Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa