Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Głosuj na Mazury w konkursie 7 Nowych Cudów Natury

Data:  2011-10-24 09:01:38
Ocena:
  Żródło: http://mazurycudnatury.org/
To bezprecedensowe wydarzenie w historii Polski! Prezydenci RP postanowili połączyć siły we wspólnej dla Polski sprawie i wystąpić z apelem do rodaków w kraju i za granicą o oddawanie głosów na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.
20 października br., w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich, trzech Prezydentów Rzeczpospolitej Polskiej: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski wspólnie wystąpili z apelem do Polaków w kraju i za granicą oraz do wszystkich przyjaciół Polski i Mazur o głosowanie na Wielkie Jeziora Mazurskie w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Prezydenta Lecha Wałęsy. Podczas spotkania odczytany został także podpisany przez Prezydentów dokument, w którym zwracają się do rodaków o głosy dla Mazur. Czasu na oddawanie głosów na Mazury zostało niewiele, bowiem do zakończenia plebiscytu, który nastąpi 11.11.2011 r. zostało tylko 23 dni!

Przed rozpoczęciem spotkania z dziennikarzami Bernard Weber - prezes Fundacji New7Wonders, organizator konkursu na 7 Nowych Cudów Natury, w obecności prezydentów przekazał na ręce Jacka Protasa, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Certyfikat Finalisty w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury oraz życzył sukcesu w walce o wygraną.

Podczas spotkania Prezydenci złożyli także swoje podpisy na pamiątkowej ściance z napisem "Wspieram Mazury Cud Natury".

Mazury są polskim kandydatem w konkursie szwajcarskiej fundacji New7Wonders na 7 Nowych Cudów Natury. Spośród ponad 440 zgłoszonych propozycji, do finału konkursu, oprócz Mazur, weszło 27 innych miejsc na świecie, m.in. Wezuwiusz, Amazonka, Kilimandżaro, Morze Martwe, Anielski Wodospad w Wenezueli czy Wielki Kanion Kolorado. Finalistów wybrało grono ekspertów pod przewodnictwem prof. dr. Federico Mayor, byłego dyrektora generalnego UNESCO.

- Głosujmy na dumę całej Polski - głosujmy na Mazury! Od każdego z nas zależy, czy w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury - w gronie zwycięzców znajdą się NASZE Wielkie Jeziora Mazurskie! Jesteśmy o krok od sukcesu. Mamy ogromną szansę, by cała Polska zyskała nową, piękną wizytówkę rozpoznawalną na całym świecie. Ja, moja rodzina, przyjaciele i znajomi już oddaliśmy swój głos na Mazury. Zachęcam wszystkich do poparcia Krainy Tysiąca Jezior. Głosujcie na Mazury! - mówi Prezydent Bronisław Komorowski.

- Zawsze podkreślam, że polskie krajobrazy nie ustępują tym, które widziałem podczas moich licznych podróży. W dzisiejszych czasach, gdy świat jest na wyciągnięcie ręki, nie zapominajmy o tym, co mamy u siebie. Wpisanie Mazur na listę Cudów Natury będzie okazją do promocji tego pięknego miejsca nie tylko wśród naszych rodaków, ale na całym świecie - podkreśla Prezydent Lech Wałęsa.

- Polska jest krajem sukcesu. Mamy atuty - ludzi, miejsca i osiągnięcia, z których jesteśmy dumni. Mazury to jedno z takich szczególnych miejsc. Prawdziwa perła w koronie! Cud natury! Odkrywajcie Mazury i głosujcie na nie w konkursie na 7 Nowych Cudów Natury - dodaje Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Mazury łączą wszystkich Polaków


Piękno i wyjątkowy urok Krainy Tysiąca Jezior łączą wszystkich Polaków. Kampanię Mazur w konkursie poparli m.in. Donald Tusk, Jerzy Buzek, Marek Belka, kardynał Stanisław Dziwisz, Andrzej Wajda i polski kosmonauta Mirosław Hermaszewski. Na początku października br. apostolskiego błogosławieństwa dla Mazur i kampanii "Mazury Cud Natury" udzielił papież Benedykt XVI.

Polskie gwiazdy także aktywnie włączyły się w promocję Mazur. Powstał Hymn Mazur - niezwykły projekt artystyczny, w którym udział wzięli m.in. Zespół Harlem na czele z Krzysztofem Jaworskim (autorem tekstu i muzyki), Janusz Panasewicz, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Daukszewicz, Norbi, Wojtek Łozowski (Afromental).

Honorowy Patronat nad akcją objęło także Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej. Akcję wspiera Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki.

Mazury są prawdziwym "Cudem Natury". Każdy z nas może przyczynić się do tego, aby ten cud odkrył cały świat. Głosujmy na Mazury w konkursie na 7 Nowych Cudów Świata! - SMS: na nr 7155 "Mazury", www.MazuryCudNatury.org.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin