Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wizja zagospodarowania terenów Stoczni Szczecińskiej

Data:  2011-10-20 23:02:58
(głosów: 1)
Ocena:
Majątek Stoczni Szczecińskiej po zamknięciu w drodze przetargów został sprzedany licznym firmom, jednakże największa część jest obecnie w posiadaniu Towarzystwa Finansowego Silesia, które stworzyło koncepcję zagospodarowania zakupionych terenów.
Działalność samej stoczni zostanie wznowiona na niewielkim obszarze około 11 hektarów co w przy obecnych technologiach i rozmieszczeniu w niewielkiej odległości najistotniejszych elementów takich jak pochylnia Wulkan czy malarnia jest wystarczające. Miejsce pracy powinno znaleźć w niej 1500 osób już w marcu przyszłego roku ale kwestia ostatecznego terminu jest zależna od firmy Kraftport, która jest dzierżawcą.

Na pozostałym obszarze planowana jest budowa tzw. inkubatora przedsiębiorczości, parku technologicznego, centrum dydaktycznego czy mariny dla 20 jednostek połączonej z centrum wystawienniczym o powierzchni 5 tys. m kw. Będzie można oglądać w nim wielkogabarytowe jednostki i łodzi głównie polskiej produkcji.

W miejscu dawnej świetlicy powstanie multimedialna sala pamięci przypominająca o podpisaniu w tym miejscu porozumień między władzą a strajkującymi w 1980 roku.

Ważnym punktem jest także budowa centrum dydaktycznego, którym zainteresowane są szczecińskie uczelnie. Przede wszystkim Akademia Morska, która mogłaby kształcić w nim kadry przemysłu morskiego.

Prezes TFS szacuje koszt inwestycji na 67 mln euro, realizacja odbywać się będzie etapami do 2021 roku.


filmik
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Lut
2020
01
Lut
2020
01
Lut
2020
Rejs stażowy dla żeglarzy 2020
Kategoria: kursy / szkolenia
Maroko
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja