Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Gustavia
Ocena:
Typ przystani kotwicowisko
Państwo Francja
Miasto Gustavia- St. Barths
Wyposażenie przystani:
  • Woda na kei
  • Wi-Fi
  • Sklepy
Wyświetleń przystani: 1071

Informacje o przystani

Kotwicowisko znajduje się przed wejściem do zatoki w stolicy wyspy Saint Barthelemy- Gustavii. W zatoce znajdują się pomosty i boje do cumowania ale zarezerwowane najprawdopodobniej w większości dla prywatnych właścicieli łódek trzymających je w tym porcie. Pozostałe jednostki stają na rozległym kotwicowisku głównie na bojach lub ewentualnie na kotwicy po prawej stronie przed wejściem do zatoki.
W zatoce po lewej stronie mniej więcej w połowie znajduje się biuro przy którym można stanąć na chwilę aby zapłacić za postój (w okolicach 20 euro), zrobić odprawę paszportową i zatankować wodę. O sanitariatach nic mi nie wiadomo, internet można znaleźć w restauracjach itd.

Informacje o mieście i okolicy

Wyspa st Barths jest bardzo luksusowym miejscem a zwłaszcza stolica Gustavia. To małe miasteczko składające się głównie z restauracji, bardzo markowych sklepów oraz luksusowych domów i hoteli. W zatoce i nie tylko stoi bardzo dużo luksusowych jachtów i motorówek. Wszędzie praktycznie jest bardzo drogo ale i bardzo ładnie. Polecam objechać trochę wyspę i pooglądać co nieco.

Ciekawostki i inne informacje

Przy podchodzeniu do portu już z dość daleka należy omijać wszelkie wyspy, wysepki, skały, skałki, boje kardynalne i obszary ograniczone żółtymi bojami. Już przy porcie jest oznaczony nieregularnymi bojami tor, niestety nie wiem czy oświetlony nocą. Dość duży ruch za dnia uwaga na większe jednostki.
Nie polecam dokładnego sugerowania się ani lokalnymi mapami papierowymi, ani elektronicznymi, ani locją ponieważ często nie są zgodne do końca z prawdą zwłaszcza jeśli chodzi o znaki nawigacyjne- np. przy Gustavii nie ma już zaznaczonej zazwyczaj boi odosobnionego niebezpieczeństwa.

Ostatnio dodane zdjęcia

Brak zdjęć.

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Lut
2020
01
Lut
2020
01
Lut
2020
Rejs stażowy dla żeglarzy 2020
Kategoria: kursy / szkolenia
Maroko
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja