Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Nieuwpoort
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Belgia
Miasto Nieuwpoort
Ilość miejsc 1900
Maksymalna głębokość zanurzenia 2.6 m
Strona www www.wsklum.be; www.vvwnieuwpoort.be; www.kycn.be
Wyposażenie przystani:
  • Woda na kei
  • Prąd na kei
  • Wi-Fi
  • Toalety
  • Prysznic
  • Wodna stacja benzynowa
  • Pralki
  • Możliwość drobnych napraw
  • Sklepy
Dodatkowe wyposażenie przystani:
Dużo wyposażenia: dźwigi, slipy, warsztaty, nawet sklep wolnocłowy (podobno)
Wyświetleń przystani: 1258

Informacje o przystani

Wprawdzie w Nieuwpoort są 3 przystanie jachtowe, ale są na tyle blisko siebie, że opisuję jako jedną całość. No, może poza jednym (KYCN - Royal Nieuwpoort YC), który jest po zachodniej stronie kanału, podczas gdy pozostałe dwa (WSKLM, oraz VVW-N), są zlokalizowane o wschodniej stronie, w jednym basenie.

Z daleka widać bardzo dobrze przynajmniej okolice wejścia do Nieuwpoort - oznacza je rząd wysokich ciemnych bloków nad samym morzem. Tylko trzeba rozpoznać które to bloki, bo kilka sąsiednich miast na wybrzeżu wygląda podobnie;] W każdym razie, jak już znajdziemy główki portu, to są one zakończeniem prostego kanału biegnącego wgłąb lądu (dopiero za portem zaczynają się poważniejsze zakręty). Płynąc kanałem na niskiej wodzie trzymamy się zdecydowanie między dalbami, o charakterystycznych znakach szczytowych - każdy jest inny, a jak wyglądają to niespodzianka dla odwiedzających, chyba że niecierpliwość zeżre prędzej i odpalimy Google.
Pierwsza przystań, na jaką się natkniemy to KYCN po prawej stronie - wyraźnie oznaczone wejście strzałką. Zaraz potem będą WSKLM i VVW-N. Część pomostów jest poza basenem portowym, wysunięta prosto w wodę kanału - nie sposób ominąć. Korzystając z Reedsa, albo innej dobrej locji wiemy które pomosty należą do której przystani, a także które są przeznaczone dla gości. Pomimo, że w sumie miejsc jest prawie 2 tysiące, to większość jest zajęta przez miejscowych.
Dalej płynąc kanałem po wschodniej stronie znajdziemy bezobsługową stację benzynową, która akceptuje tylko karty kredytowe, a jeszcze dalej wejdziemy na śródlądowe szlaki Belgii.

Informacje o mieście i okolicy

Krąży przekonanie, że belgijskie miejscowości nadmorskie są nieciekawe i brzydkie. Z morza rzeczywiście tak wygląda - rzędy ciemnych bloków ustawione na wybrzeżu jak mur. Ale jeśli spróbujemy złamać stereotyp i wpłynąć do środka, na przykład do takiego Nieuwpoort, a potem udać się do miasta, to zobaczymy, że tu jest ładnie. Staroflandryjskie domy i kościoły zdecydowanie przeczą wspomnianemu stereotypowi. Trzeba tylko przejść ok 1 km do miasta drogą, która wcale nie wskazuje na to, że prowadzi tam gdzie prowadzi. Ale warto:)

Ciekawostki i inne informacje

Brak ciekawostek i innych informacji.

Ostatnio dodane zdjęcia

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Paź
2018
Kurs intensywny na Jachtowego Sternika Morskiego
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
01
Paź
2018
kurs intensywny na stopień żeglarza jachtowego
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
01
Paź
2018
01
Paź
2018