Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
SKAGEN
(głosów: 2)
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Polska
Miasto Nowe Warpno
Adres ul. Żeromskiego 1a
Maksymalna głębokość zanurzenia 3.5 m
Kontakt 91 484 55 23, 696 650 762
Strona www www.skagen.pl
Wyposażenie przystani:
  • Woda na kei
  • Prąd na kei
  • Toalety
  • Prysznic
  • Możliwość drobnych napraw
  • Grill
Wyświetleń przystani: 4344

Informacje o przystani

Zastanawiając się jaka treść zamieścić w tej zakładce, poprosiłem przyjaciół o radę: "co napisać?". Otrzymałem szybką odpowiedź: Jak to co?? - "Nasz Port - wspaniały jest!"
 
 ... taki jest nasz cel:
DOBRA PRZYSTAŃ W DOSKONAŁYM MIEJSCU ZALEWU SZCZECIŃSKIEGO
 
W marcu 2009 zostaliśmy gospodarzami terenu byłej bazy rybackiej w Nowym Warpnie. Dostosowujemy ją do celów przystani jachtowej. Już w maju 2009 uruchomiliśmy niezbędne zaplecze sanitarne - toalety, prysznice, ciepłą wodę. Przystań jest nadzorowana przez całą dobę. Urocze miejsce odżyło.
Informacje dodane przez użytkowników:
Krzysztof Antonowicz - 2011-12-29 22:19:24
Pan Jacek wyniósł się z Nowego Warpna razem z żeglarzami i jachtami.Ale tawerna rozkwita.Nowe Warpno słynie z gościnności i wspaniałych imprez.
Uważasz, że posiadasz informacje dotyczące tej przystani, które mogą zaciekawić innych? Podziel się nimi!

Informacje o mieście i okolicy

Gmina Nowe Warpno położona jest w Województwie Zachodniopomorskim, w jego północno-zachodniej części. Jest jedną z czterech gmin Powiatu Polickiego (29,7 % powierzchni powiatu). Powierzchnia gminy to 197 km 2, z czego samo miasto Nowe Warpno ma 25 km 2. Daje jej to 55 pozycję wśród 114 gmin województwa. Zdecydowaną większość gminy zajmują wody Zalewu Szczecińskiego 10 064 ha (51,1 %) i lasy Puszczy Wkrzańskiej 7 488 ha (38 %).
Pod względem ludności gmina zajmuje 114 miejsce w województwie, czyli ostatnie. Jest to najmniej ludna gmina w Polsce. Na obszarach wiejskich gminy żyje około 400 osób. Na jednego mieszkańca gminy przypada około 12 ha.
Gmina sąsiaduje z polskimi gminami: Police (granica lądowa), Świnoujście i Stepnica (w obu przypadkach granica biegnie przez wody Zalewu Szczecińskiego). Ponadto sąsiaduje z niemieckimi gminami powiatu Uecker-Randow.
Jest gminą miejsko-wiejską. Siedziba władz gminnych mieści się w mieście Nowe Warpno, najmniej ludnym mieście Polski. Jest to jedno z najstarszych miast Pomorza Zachodniego. Miasto składa się z czterech dzielnic: Nowego Warpna - położonego na półwyspie Nowowarpieńskim, Podgrodzia - położonego na Półwyspie Podgrodzkim, Karszna i Miroszewa.
W skład gminy wchodzą dwa sołectwa:
- Brzózki z miejscowościami Brzózki, Myślibórz Wielki, Myślibórz Mały, Mszczuje, Maszkowo i Popielewo
- Warnołęka, która jest jedyną miejscowością tego sołectwa.
Nowe Warpno zachowało średniowieczny układ urbanistyczny. Na uwagę zasługuje ratusz ryglowy z XVII wieku i kościół późnogotycki oraz XVIII kościółek w dzielnicy Karszno.
Ponadto w gminie koło miejscowości Brzózki (Popielewo) znajduje się pałac myśliwski z XIX wieku, otoczony parkiem, w którym znajdują się unikatowe okazy drzew i krzewów.
Atrakcyjność turystyczną gminy stanowi jej położenie: duże akweny wodne i lasy. Warto nadmienić, że wody Zalewu Szczecińskiego nie są jedynymi wodami tej gminy. Oprócz zalewu są tu jeszcze cztery jeziora. Największe Jezioro Nowowarpieńskie, mające bezpośrednie połączenie z zalewem przez dwie cieśniny przy Ptasiej Wyspie (lub jak wolą inni Łysej Wyspie ) oraz trzy jeziora śródleśne: Jezioro Małomyśliborskie i Jezioro Myśliborskie Wielkie oraz Jezioro Piaski. Wody są II i III klasy czystości. Czystość wód Jeziora Nowowarpieńskiego uzależniona jest od czystości Zalewu Szczecińskiego i Bałtyku. Miasto posiada sieć kanalizacyjną oraz oczyszczalnię ścieków komunalnych, co niewątpliwie wpływa na czystość wód .
Wody Zalewu Szczecińskiego i Jeziora Nowowarpieńskiego stwarzają doskonałe warunki do uprawiania jachtingu, windsurfingu, kitesurfingu, kajakarstwa.
Występuje tu wiele gatunków ryb, wśród których można wyróżnić takie jak: leszcz, szczupak, płoć, sandacz, okoń, miętus, węgorz, co jest niewątpliwym magnesem dla wędkarzy.
Gmina charakteryzuje się bardzo wysoką lesistością. Lasy należą do kompleksu Puszczy Wkrzańskiej i podlegają nadzorowi Nadleśnictwa Trzebież.
Na uwagę zasługują występujące jeszcze na terenie gminy torfowiska wysokie i przejściowe, fragmenty boru bagiennego oraz słone łąki.
Na większości terenów gminy występują kompleksy leśne roślinności naturalnej i półnaturalnej zlokalizowane na obszarze Puszczy Wkrzańskiej. Zbiorowiskami dominującymi na obszarze Puszczy Wkrzańskiej są bory mieszane, wilgotna subatlantycka dąbrowa, duże powierzchnie zajmują także bory sosnowe, olsy, łęgi olszowe i skrawkami subatlantycki grąd niski.
Lasy obfitują w jagody i grzyby. Bogaty drzewostan sprzyja miłośnikom pieszych wędrówek -szczególnie ostatnio modnego nordic walkingu, konnych lub rowerowych wycieczek. Obfitość zwierzyny spowodowała, że w okolice chętnie przyjeżdżają myśliwi. Na terenie gminy działają dwa koła łowieckie.
Cechą charakterystyczną gminy jest absolutny brak przemysłu, nie funkcjonują tu żadne zakłady, przez co w gminie jest bardzo czyste powietrze.
Położenie gminy wśród lasów Puszczy Wkrzańskiej oraz przy Zalewie Szczecińskim, spowodowało, że gmina ma charakter turystyczny. Walory turystyczno-krajobrazowe gminy oraz czystość środowiska stwarzają możliwości do rozwoju agroturystyki. Gospodarstwa takie powstają
w sołectwach. Zajmują się one m.in. hodowlą koni i udostępniają je chętnym do uprawiania hippiki.
Miasto Nowe Warpno zostało uznane za miejscowość o szczególnych walorach klimatycznych. Klimat ma wybitne cechy klimatu morskiego, co silnie zaznacza się w wilgotności powietrza, znaczną ilością opadów, długotrwałości zim i amplitudach temperatur. Charakteryzuje się dużą różnorodnością i zmiennością: mała amplituda roczna, sezonowa i dzienna temperatur powietrza, duża wilgotność i wietrzność, chłodniejsze lato oraz krótka i łagodna zima.
Na kształtowanie się zjawisk pogodowych niewątpliwy wpływ mają czynniki lokalne, t.j. duża ilość wód oraz zwarty obszar leśny Puszczy Wkrzańskiej.

Ciekawostki i inne informacje

Nasz akwen:
Zalew Szczeciński - powierzchnia 666,5–687 km², wymiary 55 × 22 km, głębokość: średnia 3,8m maksymalna 10,5m; zasolenie 0,5–2,0‰
 
Nasza przystań usytuowana jest w samym sercu Zalewu Szczecińskiego. Na uroczym półwyspie wcinającym się głeboko w Jezioro Nowowarpieńskie. Stąd blisko jest wszędzie.  W zasięgu paru godzin żeglugi znajdują się ciekawe i godne odwiedzenia porty zarówno polskie jak i niemieckie.
 
Najbliższy nas port to Altwarp w Niemczech, po drugiej stronie naszej Zatoki. Jest on odległy aż!! 8 kabli od naszej przystani. Warto tam zawinąć, zwiedzić małą i sympatyczną miejscowość wczasową i popłynąć dalej.
 
W najbliższym zasięgu pozostają również dwa inne porty Jeziora Nowowarpieńskiego Pogdrodzie ok. 1 Mm i Rieth ok. 2 Mm.
Orientacyjne odległości do wybranych portów akwenu:
 
Świnoujście         13 Mm
Lubiń                      11 Mm
Wolin                      17 Mm
Trzebież                 14 Mm
Uckermunde         11 Mm
Kamminke               9 Mm
Monkebude           14 Mm
Wolgast                   40 Mm
Ruden                     50 Mm
Stralsund                70 Mm

Ostatnio dodane zdjęcia

Brak zdjęć.

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa