Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Łącko
(głosów: 2)
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Polska
Miasto Postomino
Adres jezioro Wicko
Ilość miejsc 15
Maksymalna głębokość zanurzenia 1.2 m
Kontakt 791002691
Strona www magola.entro.pl
Wyposażenie przystani:
  • Możliwość drobnych napraw
  • Toalety
  • Prąd na kei
  • Woda na kei
  • Grill
  • Sklepy
Wyświetleń przystani: 5394

Informacje o przystani

Na jeziorze Wicko obowiązuje strefa ciszy i zakaz schodzenia na ląd od strony poligonu. Sieci są oznakowane tykami z chorągiewkami lub bojami. Przejście z małego Wicka przez ciśninę lamusia 0k 30 metrów od widocznych głazów częścią południową i ok 15 metrów od cypla półwyspu Wicko. Informacji o locji jeziora należy zasięgnąć u bosmana przystani w Łącku .Na przystani w Łącku 31 lipca odbywa się cykliczna impreza szantowisko z regatami pt. KUBRYKIADA.
Przystanią zawiaduje Szkoła Żeglarstwa Magola

Informacje o mieście i okolicy


WICKO (niem. Vietzker See) - leży na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Postomino zajmuje obszar 1059 ha o długości 5,1 km i szerokości 3,7 jest to jezioro nadbrzeżne oddzielone od morza mierzeją pokrytą lasem. Maksymalna głębokość wynosi ok. 6 metrów w zależności od pory roku opadów i pracy pomp na kanale Głownica, natomiast średnia ok. 2 metrów. Wysokość lustra wody n.p.m ok. 0,1 m. Rzeczki zasilające jezioro to Klasztorna, Świdnik oraz wypływający kanał do morza Głownica. Miejscowości które leżą w bezpośredniej bliskości Wicka to Jezierzany, Łącko, Wicko Morskie i Królewo. Północny brzeg zajęty jest przez poligon morski Wicko. Jezioro przedzielone jest na dwie części oddziela je półwysep na część zachodnią (mniejszą) i część wschodnią większą. Między półwyspem a północną częścią jeziora znajduje się płytka cieśnina z licznymi głazami podwodnymi jak i jednym wystającym z wody. Na jeziorze znajdują się cztery pomosty nadające się do cumowania jachtów Jezierzany, Łącko,(z toaletami, bieżącą wodą i energią elektryczną), Wicko Morskie (pomost wojskowy) oraz pomost w Królewie. Baza turystyczno noclegowa rozwinęła się przede wszystkim w Łącku i Jezierzanach. Na przystani w Łącku jest przytulna plaża gdzie można poopalać się z dala od tłumów zalegających na morskiej plaży w Jarosławcu. Na miejscu można wynająć sprzęt pływający , wyruszyć w rejs pod żaglami, rozbić namiot rozpalić ognisko lub grilla. Przystanią zawiaduje Szkoła Żeglarska Magola. W odległości ok. 1 kilometra od przystani znajduje się piekarnia z przepysznymi wypiekami oraz dwa sklepy spożywcze. Dla osób z dziećmi znajduje się plac zabaw. Wieś zachowała swój stary klimat zabudowy szachulcowej. Warto przespacerować się po wsi na każdym kroku czuć historie. Walory historyczne pokazuje miejscowy kościół ze swoim przyległym placem. Jego historia opisana jest na tablicach edukacyjnych. W miejscowym sklepie można wykupić pozwolenie na łowienie ryb na jeziorze. Natomiast na przystani rybackiej zakupić świeżą rybę prosto z jeziora. Tuż obok przystani rybackiej można zakupić miód z pasieki pani sołtys. Spacerując po Łącku można natknąć się na pana w galowym mundurze strażackim to Komendant z OSP bardzo życzliwa dusza w potrzebie zawsze służy pomocą.
Na zachód o Łącka znajduje się miejscowość Jezierzany. W Jezierzanach 100 metrów znajduje się sklep spożywczy i tuż obok Szopa Rybacka z ekspozycją sprzętu rybackiego i żeglarskiego używanego przez ludzi morza dawniej i dziś. Aby dobrze zjeść możemy się udać do restauracji Pod Orłem lub Baru Przystań z wspaniałym tarasem widokowym na panoramę jeziora Wicko. Poruszając sie dalej na zachód wzdłuż kanału Głownica docieramy do mostu na poligon Wicko i stacji pomp która reguluje poziom wody jeziora Wicko za stacją kanał ciągnie się przez iglasty las aż do morza.


Miejscowości znajdujące się nad jeziorem.


ŁĄCKO - wieś turystyczna położona nad jeziorem Wicko, do której prowadzi ścieżka przyrodnicza z Jarosławca. Centralny punkt wsi zajmuje późnogotycki kościół z XVI w. oraz gotycka brama wjazdowa na cmentarz przykościelny. Dziedziniec kościoła otacza 10 wiekowych lip uznanych za pomnik przyrody. Drzewostan w parku przykościelnym o pow. 3 ha liczy sobie 200 - 300 lat. Znajdują się tu budynki o konstrukcji szachulcowej. W miejscowości znajdują się liczne kwatery prywatne 2 sklepy l oczywiście zawsze pomocna straż pożarna szczególnie dla żeglarzy.
       W miejscowości znajduje się:
- Przystań Rybacka, na której można kupić świeżą rybę słodkowodną prosto z jeziora oraz nabyć pozwolenie na wędkowanie.
-Szkoła Żeglarstwa - Magola, która oferuje turystom szkolenie żeglarskie,rejsy pod żaglami i wypożyczalnie sprzętu wodnego. 

JEZIERZANY – jest to wieś turystyczna gdzie w sielankowym klimacie można spędzić czas - 1,5 km od morza i m. Jarosławiec. Główną dziedziną aktywności mieszkańców w okresie letnim jest obsługa ruchu turystycznego – gospodarstwa agroturystyczne. Wzdłuż miejscowości nad jeziorem przebiega ścieżka przyrodnicza Łącko - Jezierzany - Jarosławiec. Wieś położona jest na skraju Jeziora Wicko.
Jezierzany mają wspaniałego sołtysa pana Hieronima, który dba przedwszystkim o interesy i wygląd wsi.

W miejscowości znajduje się:

-Szkoła Żeglarstwa - Magola, która oferuje turystom szkolenie żeglarskie i motorowodne,rejsy pod żaglami i wypożyczalnie sprzętu wodnego.

- Pensjonat i restauracja Pod Orłem

-Bar Przystań z wspaniałym tarasem widokowym na panoramę jeziora Wicko.-Pomost widokowy

Ciekawostki i inne informacje

Jezioro Wicko leży w  strefie obszaru  chronionego -  obowiązuje strefa ciszy i zakaz schodzenia na ląd od strony poligonu.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2023
Blacharstwo samochodowe Gdynia
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
01
Gru
2023
Czyszczenie Techniczne w Przemyśle
Kategoria: szanty
Zielona Góra
01
Gru
2023
Praca Nowy Sącz
Kategoria: inne
Nowy Sącz
01
Gru
2023
Nowy Sącz
Kategoria: szanty
Nowy Sącz