Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
Hammer Havn
Ocena:
Typ przystani przystań jachtowa
Państwo Dania
Miasto Hammeren
Adres Hammerhavnen Havnegade 3770 Allinge
Ilość miejsc 60
Maksymalna głębokość zanurzenia 3 m
Kontakt Tel.: +45 56 92 23 24 E-mail: HammerHavn@brk.dk
Wyposażenie przystani:
  • Wodna stacja benzynowa
  • Prysznic
  • Toalety
  • Prąd na kei
  • Woda na kei
Wyświetleń przystani: 1895

Informacje o przystani

Port ten był w przeszłości punktem rozładunkowym transportów granitu z kamieniołomu "Kuźnia Granitu". Usytuowany jest pośród najbardziej malowniczych terenów na całej wyspie, u stóp ruin zamku Hammershus. Turyści mogą cumować w basenie zewnętrznym oraz na wolnych miejscach w basenie wewnętrznym. Co prawda w pobliżu portu Hammer niewiele się dzieje, a sam port nie jest zbyt nowoczesny, ale rekompensuje to swoim malowniczym położeniem. Jest to również idealne miejsce na bazę dla pieszych wędrówek po rezerwatach Slotslyngen i Hammerkunden. Port Hammer jest wyjątkowym miejscem zarówno dla miłośników przyrody, jak i dla osób chcących zwiedzać opuszczone kamieniołomy, czy też poznać historię największych ruin zamkowych w północnej Europie. Podczas organizowanych w porcie wycieczek statkiem z przewodnikiem można dowiedzieć się więcej o okolicy oraz wpłynąć do jednej z głębokich jaskiń w ptasim klifie. Kilkaset metrów od portu znajduje się jezioro Hammersoen, przy którym skorzystać można z altany z grillem oraz przejść się po widokowym molo. W pobliżu jeziora Opalsoen można też przejechać się najdłuższą w Danii napowietrzną kolejką linową. W porcie znajduje się poczekalnia z grillem oraz piaszczysta plaża. Najbliższa wioska Sandvig (2km).

Informacje o mieście i okolicy


Ciekawostki i inne informacje

Sanebugten (zatoka piaszczysta) z racji swojego położenia zawsze odgrywała dużą rolę w historii Bornholmu. Świadczyć o tym mogą znalezione groby z epoki żelaza, pozostałości średniowiecznych budowli, czy też resztki pali stanowiących konstrukcję średniowiecznego nabrzeża. Bezpośrednia bliskość zamku stanowiła doskonały impuls do rozwoju naturalnej zatoki jako portu. Po upadku warowni również znaczenie portu malało aż do lat 90 XIX wieku, kiedy to Granitverk wybudował port do obsługi eksportu kamienia wydobywanego na Hammerem. W 1915 port został przejęty przez państwo. Wydobywanie granitu zakończono w 1971 roku, wraz z likwidacją kamieniołomów. Od tej pory port remontowano w latach 1980-81 oraz 2002-2003.

Ostatnio dodane zdjęcia

Ostatnio dodane wideo

Brak wideo.
Brak wpisów na forum.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław