Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
s/y Jumbo
Ocena:
Typ jachtu Gib Sea 442
Port macierzysty Heiligenhafen
Materiał laminat
Armator Agencja Żeglarska Kubryk
Rok budowy 1993 r.
Długość 13.7 m
Szerokość 4.05 m
Zanurzenie 2.25 m
Powierzchnia żagli 110 m2
Liczba koi 10
Silnik 50 KM
Wyświetleń profilu: 2048
Jachty typu Gib Sea to bardzo popularne jednostki ze znanej i cenionej francuskiej stoczni. Model Gib Sea 442 jest wyjątkowo udaną konstrukcją doskonale sprawdzającą się nawet w trudnych bałtyckich warunkach.
Bezpieczeństwo i doskonałe właściwości nautyczne zapewnia bardzo wytrzymały kadłub z grubego laminatu z dużym balastem, mocny i prosty takielunek, duża powierzchnia żagli i niezawodny silnik.

Żagle:
Jacht może nieść około 110 metrów kwadratowych żagli. Dostępne są: grot z systemem szybkiego tradycyjnego refowania  oraz komplet sztaksli stawianych tradycyjnie na sztagu.
Żagle umożliwiają żeglugę w każdych warunkach wiatrowych, są mocne i wytrzymałe.

Silnik:
Perkins 50 KM z mechaniczną przekładnią. Zbiornik paliwa o pojemności 200 l. Średnie zużycie paliwa około 2.5 litra na godzinę. Średnia prędkość około 4.5 węzła.

Wyposażenie:
Wyposażenie nawigacyjne: GPS, VHF, radar, log, sonda, wiatromierz, laptop z mapami elektronicznymi, namiernik, aktualne mapy nawigacyjne, locje.
Wyposażenie bezpieczeństwa: pneumatyczna tratwa ratunkowa, pirotechnika, pławka dymna, automatyczne kapoki pneumatyczne z szelkami bezpieczeństwa, aldis.
Wyposażenie hotelowe: trzypalnikowa kuchenka gazowa z piekarnikiem, lodówka z zamrażalnikiem, dwie toalety, dwa prysznice z ciepłą wodą, ogrzewanie.
Korzystanie z ciepłej wody i lodówki możliwe jest w trakcie pracy silnika lub postoju jachtu w porcie.

Wnętrze:
Jacht posiada wygodne i bardzo obszerne wnętrze. Dla załogi przeznaczone są dwie dwuosobowe kabiny rufowe ze wspólną koją, szafkami i umywalką; dwie dwuosobowe kabiny dziobowe z pojedynczymi kojami piętrowymi; dwie pełnowymiarowe, oddzielne koje w mesie. Trzy kabiny sanitarne: dwa prysznice z WC i jedno osobne WC.


Duży i funkcjonalny kambuz zapewnia wygodę przy przygotowywaniu posiłków. W dużej lodówce zmieści się cały świeży prowiant. W licznych szafkach pomieści się reszta żywności. Kuchenka gazowa z piekarnikiem pozwoli popisać się kukowi i wachcie kambuzowej.

Wideo jachtu

Brak wideo.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
26
Kwi
2019
Modułowy kurs JSM na majówkę
Kategoria: kursy / szkolenia
Świnoujście, Godziszka k. Szczyrku
28
Kwi
2019
Radiooperator SRC
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
29
Kwi
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
29
Kwi
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia