Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
s/y Idol III
Ocena:
Typ jachtu Venturo
Port macierzysty Kamień Pomorski
Materiał Stal
Właściciel Jan Ząbek
Armator Jan Ząbek
Rok budowy 2006 r.
Długość 10.13 m
Szerokość 3.55 m
Zanurzenie 1.8 m
Powierzchnia żagli 42.5 m2
Wyporność 8 t
Liczba koi 6
Silnik Sole Diesel 33KM
Wyświetleń profilu: 1295

Sympatycy jachtu

Brak sympatyków.
S/Y IDOL III POL 6016 stalowy slup komfortowo wykończony i wyposażony, sprawdzony niejednokrotnie w ciężkich warunkach atmosferycznych, posiadający pełne wyposażenie do pływań oceanicznych.
 
Dane techniczne: długość całkowita 10,13 m, szerokość całkowita 3,55m, powierzchnia żagli 42,4 m, znużenie 1,8m, ilość miejsc 6, silnik stacjonarny 33 KM, pełne wyposażenie nawigacyjne: echosonda 2x, log, wiatromierz, nawtex, UKF z DSC, GPS, ploter map z GPS, radar, laptop pokładowy z programem nawigacyjnym, radar, wewnętrzne stanowisko sterowe, ogrzewanie, bojler do ogrzewania wody, 2 zbiorniki na olej napędowy 2x200l, zbiornik na wodę 200l.
 
Jacht jest szczególnie mocno zbudowany i wyjątkowo dobrze sprawuje się na dużej fali. Sterówka chroni załogę w kokpicie przed bryzgami fal. W razie potrzeby wewnętrzne stanowisko sterowania pozwala bezpiecznie prowadzić jacht , kontrolując wszystkie parametry żeglugi na konsoli nawigacyjnej.
 
W sezonie nawigacyjnym 2010 IDOL-III od maj do listopada uczestniczył w wieloetapowym rejsie organizowanym przez Stowarzyszenie Świdnicki Klub Żeglarski "QBRYG" pokonując prawie 8500 Mm co można porównać z 3 krotnym przejściem Atlantyku. W czasie tego rejsu uczestniczyło 46 osób. Odwiedzono państwa: Niemcy, Dania, Norwegia, Szkocja, Anglia, Holandia oraz wyspy: Szetlandy, Lofoty, Helgoland. W drodze powrotnej, po przepłynięciu Kanału Kilońskiego, Idol-III w porcie Holtenau zmienia po raz kolejny załogę i płynie znowu na północ do Duńskiego Hanstholm, gdzie reprezentuje Polskę w odsłonięciu tablicy pamiątkowej w rocznicę katastrofy morskiej, gdzie zginęli polscy rybacy. Walcząc z przeciwnymi wiatrami i sztormami Idol-III 10 października zakańcza sezon cumując w PTTK-u w Szczecinie.
Zdjęcia jachtu

Brak zdjęć.

Wideo jachtu

Brak wideo.

Rejsy tym jachtem

Brak rejsów.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
27
Paź
2018
Rejs stażowy dla oficerów Jesień i Zima 2018
Kategoria: kursy / szkolenia
Włochy
27
Paź
2018
Tydzień szkoleniowy w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
27
Paź
2018
Rejs stażowy i wyprawa dla żeglarzy Jesień i Zima 2018
Kategoria: kursy / szkolenia
Włochy
25
Lis
2018
szkolenie radiooperatora krótkiego zasięgu SRC
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia