Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.
s/y Sharki
(głosów: 2)
Ocena:
Typ jachtu Rubin
Port macierzysty Szczecin
Materiał drewno
Armator Cezary Wolski
Rok budowy 1972 r.
Długość 15 m
Szerokość 4.1 m
Zanurzenie 2.4 m
Powierzchnia żagli 120 m2
Wyporność 24 t
Liczba koi 12
Silnik Yanmar
Wyświetleń profilu: 2807
S/y "SHARKI" jest jachtem klasy RUBIN zbudowanym w 1972 r. w USA. Wybudowany został z drewna mahoniowego o poszyciu diagonalnym. "Sharki" to szybki jacht wyprawowy, z dużym kambuzem i wygodną mesą. Posiada dwie kabiny dwuosobowe, kabinę kapitańską, kabinę nawigacyjną, przestronną toaletę. Na wyposażeniu jachtu znajduje się lodówka, telewizor z zestawem kina domowego, radio z CD. Kabina nawigacyjna wyposażona jest w radar, GPS z ploterem, UKF z DSC, wskaźnik siły i kierunku wiatru, echosonda, kompas magnetyczny.
Jacht brał udział w wielu regatach na wodach Jeziora Dąbskiego, Zalewu Szczecińskiego, Bałtyku, Morza Północnego oraz Morza Norweskiego. W większości z nich zajmował I miejsce. Do poważniejszych rejsów zaliczyć można trzytygodniową wyprawę na ALANDY, dwutygodniowy rejs na GOTLAND gdzie załoga brała udział w "Tygodniu Średniowiecza" w Visby, wyprawę do fiordów norweskich i niezliczoną ilość krótszych i dłuższych rejsów na Bornholm, Christianso, Rugie, Kopenhagę, Helgoland.
W maju 2009 roku jacht wystartował ze Szczecina i odwiedził Szwecję, Danię, Litwę, Rosję, Holandię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Gibraltar, wyspy Morza Śródziemnego, skąd powrócił w listopadzie. W trakcie wyprawy Sharki wziął udział w regatach Tall Ship Races, gdzie wraz z załogą otrzymał Communication Prize oraz prestiżową Friendship Trophy (jako najmniejszy jacht w 53-letniej historii regat!). W 2009 roku odbył rejs po Oceanie Atlantyckim obierając kierunek na Morze Śródziemne i z powrotem   (przejście w listopadzie zatoki Biskajskiej przy sile wiatru dochodzącej do 11 w skali Beauforta). 
W 2010 roku odbył rejs poza koło podbiegunowe na Norweskie LOFOTY
W 2012 roku okrążył Wielką Brytanię, pokonał Kanał Kalledoński  i odbył rejs na Islandię, Wyspy Owcze i Szetlandy, a wyprawę tę zakończył w Norwegii.
W 2013 roku wziął udział w Bałtyckiej edycji regat THE TALL SHIPS RACES 2013 na trasie Nowe Warpno – Arhus - Helsinki – Ryga – Szczecin. Etap regatowy z Rygi do Szczecina załoga jachtu zakończyła na miejscu drugim zarówno w klasie C, jak i w klasyfikacji ogólnej.

Rejsy tym jachtem

Rejs etapowy na Islandię
28.04.2012 - 30.09.2012
pływy 2012
20.09.2012 - 26.09.2012
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Maj
2019
http://
Kategoria: inne
Leśnica
20
Maj
2019
e-ospele.pl
Kategoria: inne
Obrzycko
26
Maj
2019
Radiooperator SRC
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Maj
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia