Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Coraz bliżej do zlotu Baltic Sail Gdańsk 2010

Data:  2010-05-22 20:50:00
Ocena:
  Żródło: www.żeglarstwo.pl
Im bliżej do Baltic Sail Gdańsk, tym więcej organizatorzy zdradzają szczegółów dotyczących tegorocznej edycji zlotu. Ten największy zlot żaglowców w Polsce odbędzie się między 8 a 11 lipca tego roku w Gdańsku.

Na stronie można już kupić bilety na rejsy żaglowcami. Organizatorzy planują wiele atrakcji zarówno dla żeglarzy przypływających licznie do Gdańskiej Mariny, jak i dla mieszkańców i turystów odwiedzających miasto. Do Gdańska spłyną z całej Europy żaglowce, na których będzie można wypłynąć w kilkugodzinny rejs po wodach Gdańska i Zatoki. Na stronie www.balticsail.pl można już rezerwować i kupować bilety na rejsy. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto się pospieszyć.

Wiadomo też już, o co będą walczyć załogi stające do sobotniego wyścigu - stawką jest przechodni Bursztynowy Puchar Baltic Sail Gdańsk. Na linii startu znajdującej się na wysokości molo w Brzeźnie staną jachty morskie i kabinowe biorące udział w regatach Nord Cup 2010 oraz wszystkie jednostki, które przypłyną na zlot Baltic Sail. Wręczenie Bursztynowego Pucharu odbędzie się w trakcie wieczornego koncertu na scenie głównej na Długim Targu. Uczestnicy regat będą płynąć wzdłuż wybrzeża, więc będzie można oglądać ich zmagania z lądu. Szczęśliwcy, którzy wygrają bilety na Vip Rejs z udziałem Mateusza Kusznierewicza będą mogli kibicować im z pokładu Baltic Beauty i słuchać na żywo komentarza Mistrza Olimpijskiego.

"Mamy ambicje, by tegoroczny zlot był rekordowy pod względem liczby odwiedzających - mówi Komandor Zlotu Mateusz Kusznierewicz. - Dlatego poza zapewnieniem naszym gościom szeregu atrakcji i ciekawych propozycji spędzenia czasu podczas zlotu zadbaliśmy też o odpowiednie wypromowanie imprezy w mediach. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy z największym ogólnopolskim radiem. Mamy nadzieję, że zaproszenie na Baltic Sail Gdańsk dotrze za ich pośrednictwem do wszystkich, którzy szukają ciekawych propozycji na wakacje."

Jako sponsor tegoroczny zlot wesprze firma VB Leasing. W ramach Baltic Sail Gdańsk, poza zlotem żaglowców, odbędą się również regaty Nord Cup oraz wyjątkowy festiwal szantowy - "Szanty pod Żurawiem". Po szczegóły zapraszamy na stronę www.balticsail.pl. Organizatorem zlotu jest Fundacja Gdańska, patronuje mu Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz a, jako Komandor Zlotu, ster wydarzenia przejął Mateusz Kusznierewicz.

Baltic Sail
to międzynarodowe porozumienie podpisane przez największe miasta rejonu Morza Bałtyckiego zainicjowane przez Rostok w 1991. Celem i założeniem pomysłodawców jest promowanie morskiego dziedzictwa europejskiego regionu Morza Bałtyckiego oraz wspieranie tradycyjnej żeglugi bałtyckiej od portu do portu. Obecnie do Baltic Sail należą: Gävle, Kłajpeda, Gdańsk, Rostock, Karlskrona, Halmstad, Fahrhafen, Saasnitz, Lubeka - Tavemünde i Świnoujście.

Idea organizowania zlotów żaglowców w Gdańsku powstała wraz z oddaniem do użytku przystani jachtowej w centrum miasta. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku z okazji 1000-lecia Gdańska i spotkał się z dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze Miasta zachęcone sukcesem tego wydarzenia podjęły starania o przyjęcie w Gdańsku Regat Wielkich Żaglowców. Patronat nad imprezą obejmuje Prezydent Gdańska i jako Komandor zlotu, Mateusz Kusznierewicz. W tym roku zlot odbędzie się po raz czternasty a towarzyszyć mu będą m.in. parada żaglowców na Motławie, festiwal Szanty pod Żurawiem, parada żeglarzy oraz kolejna edycja regat Nord Cup.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław