Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Oficjalne otwarcie Ekomariny w Giżycku

Data:  2011-07-11 19:34:24
Ocena:
  Żródło: gizycko.pl
W dniach 16-17 lipca odbędą się imprezy związane z uroczystym otwarciem największego na Mazurach, nowoczesnego portu nad jeziorem Niegocin w Giżycku.
Władze miasta Giżycka zapraszają nad jezioro Niegocin, do ich najnowszej a zarazem największej na Mazurach mariny wybudowanej ze wsparciem z funduszy unijnych stwarzając dzięki temu wiele udogodnień dla turystów. Jak sami mówią - "to wizytówka naszego miasta i całego regionu!"

Z całą pewnością jest to nowoczesny port pasażerski z pełnym zapleczem technicznym, sanitarnym, poprawiającym bezpieczeństwo pasażerów oraz przewoźników powstał w Giżycku nad jeziorem Niegocin. Właścicielem obiektu jest Miasto Giżycko, a zarządcą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku.

EKOMARINA GIŻYCKO jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka, jaka powstaje pomiędzy terenami turystycznymi nad Niegocinem. W pobliżu Ekomariny wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta i pasażem, przy którym powstaje kompleks usługowo-turystyczny i kamienice z kawiarniami, restauracjami, apartamentami.

To doskonała oferta dla żeglarzy, turystów i inwestorów. Giżycko jest otwarte na współpracę z podmiotami chcącymi inwestować w Ekomarinę np. na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. Port rozpoczął działalność od kwietnia 2011 roku. Na budowę portu o wartości ponad 19 mln zł Giżycko pozyskało środki unijne na 50 % wartości inwestycji.

Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Marina jest Eko. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

W głównym obiekcie EKOMARINY o powierzchni blisko 2500 m2, znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek Policji, MazurskiegoWOPR, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków. Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy oraz salę konferencyjną. W obiekcie siedzibę mają również organizacje pozarządowe, które w wyniku swoich działań wpłyną pozytywnie na wzrost aktywności społecznej mieszkańców oraz na rozwój sportów wodnych zarówno zimą jak i latem.

W budynku obok (412 m2) znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetlony, wybudowano 2900 m2 chodników, drogi, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe.

Więcej przydatnych informacji o porcie WWW.EKOMARINAGIZYCKO.PL

PROGRAM IMPREZ:

Sobota (16.07)

godz. 12.00 Uroczyste rozpoczęcie z udziałem burmistrz Giżycka Jolanty Piotrowskiej, Marszałka Województwa Jacka Protasa i zaproszonych gości.

godz. 13.00-13.30 Konferencja "Mazury Cud Natury" z udziałem zaproszonych gości, żeglarzy oraz podróżników oraz internetowe i sms-owe głosowanie na Krainę Wielkich Jezior Mazurskich. Będziemy promować akcję MAZURY CUD NATURY - głosujmy na Mazurskie Jeziora w światowym plebiscycie!

godz. 13.00-14.00 Koncert szantowy "Kurs na Giżycko"

Jednocześnie na terenie portu "Miasteczko żeglarzy i piratów"

Od godz. 13.00 w ramach wydarzenia liczne imprezy, gry i zabawy z nagrodami dla dzieci i młodzieży, m.in.:

● Abordaż piratów i obrona portu z udziałem masztowca "Biegnąca po falach" i jednostek pływających - wszystkich chętnych zapraszamy do zabawy i obrony portu! (14.00-14.30),

● Zabawy regatowe dla najmłodszych i oldbojów,

● "Wielobój mazurski": regaty "smoczych łodzi", turniej kajakowy, nurkowanie,

● Turniej siatkówki plażowej,

● Na Mazurach bezpiecznie - pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu jednsotek wodnych Straży Pożarnej w Giżycku oraz pokazy pierwszej pomocy w wykonaniu ratowników Mazurskiego WOPR,

● Pokazy wrotkarstwa,

● Kącik sportowca z zabawami dla najmłodszych,

● "Miasteczko żeglarzy i piratów": pirackie przedstawienie (godz. 15.00), malowanie buziek oraz poszukiwanie skarbu z piratami, a także

● Wystawa jachtów i pokaz pływających wynalazków.

godz. 16.00-17.00 Koncert szantowy, po koncercie zapraszamy na 19. FESTIWAL Muzyki Żeglarskiej i Morskiej "SZANTY W GIŻYCKU" na 20.00 do Twierdzy Boyen WWW.SZANTYWGIZYCKU.PL

17 lipca (niedziela)
wieczorem w Ekomarinie specjalnie z okazji oficjalnego otwarcia portu

21.00 KONCERT SKRZYPCOWY Magdaleny Szymańskiej (energetyczne wykonanie utworów Lady Pank, również repertuar latino, muzyka współczesna)

22.00 "WODNE FONTANNY" i widowisko "WODA, ŚWIATŁO, DŹWIĘK".

Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin