Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowe funkcjonalności w module „Przystanie”

Data:  2011-05-14 13:19:19
(głosów: 2)
Ocena:
Autor: Wojciech Maleika
Moduł "Przystanie" został wzbogacony o nową funkcjonalność, umożliwiającą każdemu użytkownikowi dopisywanie do dowolnej przystani dodatkowych informacji.
Impulsem do zmian była "dziwna" zabawa jednego z użytkowników, który namiętnie kasował dotychczasowe wpisy, a następnie wklejał cudze z innych stron internetowych naruszając prawa autorskie. Tworząc ten moduł jak i cały serwis przyświecał nam cel stworzenia platformy gdzie jedni żeglarze wprowadzają cenne i praktyczne informacje, a inni z nich mogą korzystać (i nadal ten cel nam przyświeca). Stąd duża otwartość systemu i pozostawienie w rękach użytkowników prawie całkowitej kontroli nad wprowadzaną informacją. W przypadku przystani każdy mógł edytować i zmieniać dowolne informacje. Przytoczony na początku tekstu przypadek zmusił nas do zmian, mamy nadzieje, że najlepsze.

W chwili obecnej każda przystań ma swojego moderatora - on może wszystko. Moderatorem zostaje osoba która zakłada nową przystań lub zostanie mu przekazane prawo do moderowania. To on ma możliwość zmiany danych przystani czy zmiany w opisach.

Od niedawna każdy użytkownik ma możliwość (co jest właśnie nowością) dopisania dowolnej informacji o przystani w każdej z trzech sekcji (o przystani, ciekawe informacje okolicy, …) . Informacja ta, wraz z danymi autora i jego awatarem zostaje dopisywana do już istniejącej. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy z użytkowników nadal ma możliwość podzielenia się swoimi informacjami, ciekawostkami czy wątpliwościami w głównym opisie przystani, nie niwecząc pracy poprzedników. Osobą nadzorującą te wpisy pozostaje moderator.

Zachęcamy w tym miejscu wszystkich żeglarzy do dodawania nowych lub uzupełnianiu istniejących informacji o przystaniach, tylko wszyscy razem możemy stworzyć niepowtarzalną bazę przydatnych i zawsze aktualnych informacji o marinach, portach i kotwicowiskach na cały świecie. Jak cenne są te informację przekona się każdy kto planuje rejs w nowe nie poznane jeszcze zakątki.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa