Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wybuch na jachcie, jedna osoba nie żyje

Data:  2011-05-09 11:17:19
(głosów: 1)
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: www.nto.pl
80-letni żeglarz zmarł a drugi, 53-letni został ranny w wyniku wybuchu gazu na jachcie na Zalewie Koronowskim w województwie kujawsko-pomorskim. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14 w okolicach przystani Romanowo.
"Podczas wybuchu jedna z osób została "wystrzelona" do wody, druga została na pokładzie, przez co została mocno poparzona" relacjonował właściciel mariny, Michał Tazbir.

Znajdujący się w pobliżu miejsca wypadku żeglarze pomogli dostać się poszkodowanym do najbliższej przystani w Romanowie koło Koronowa. Stąd ranni zostali przetransportowani do szpitala w Bydgoszczy.

Najrozleglejszych obrażeń doznał 80-letni żeglarz, który zmarł po przewiezieniu do szpitala.

"Niestety, reanimacja pacjenta rozpoczęta w karetce pogotowia i kontynuowana w szpitalu, nie powiodła się. Drugi z poszkodowanych, 53-letni mężczyzna jest poparzony, ale lekarze jego stan określają jako średni, niezagrażający życiu" powiedziała rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 w Bydgoszczy Kamila Wiecińska.

Wbrew wcześniejszym informacjom, nie doszło do wybuchu butli z gazem tylko eksplozji gazu, który ulotnił się z nieszczelnej instalacji. Do wybuchu prawdopodobnie doszło podczas próby odpalenia kuchenki. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają biegli policyjni.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy
17
Gru
2019
nerosctechtert1973
Kategoria: regaty
Stare Gonne