Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Sezon żeglarski w Złotej Górze rozpoczęty

Data:  2011-05-06 21:54:32
Ocena:
Autor: Krzysztof Rosiński
Idealne warunki żeglarskie, piękna pogoda i wspaniała atmosfera. Właśnie tak w kliku słowach można opisać długi majowy weekend, a zarazem rozpoczęcie sezonu w Kartuzy Open Yachting Club na Złotej Górze.
Dzięki sprawnej pracy całego zespołu KOYC bez problemu zorganizowano trzy osobne regaty w formule Match Racing Grade 5 oraz kurs żeglarstwa regatowego. Ponadto we współpracy z Kartuskim Klubem UKŻ "Lamelka" przeprowadzono treningowe regaty dla najmłodszych żeglarzy w klasach Optimist i Cadet.

Oficjalne podniesienie bandery, które odbyło się trzydziestego kwietnia zaszczyciło wielu znamienitych gości. Po oficjalnej ceremonii wszyscy chętni mogli spróbować żeglugi na jachtach floty Open Yachting. Równolegle odbywały się także pierwsze regaty w klasach Optimist, Cadet i Match Racing na osobnych trasach rozstawionych na akwenie jeziora Brodno Wielkie.

Pierwszy wieczór w nowej marinie na Złotej Górze uświetnił koncert grupy Poolover oraz pokaz filmów z regat Pucharu Świata w formule Match Racing. Spokojnym Sailors Party rozpoczął się nowy sezon żeglarski na Pojezierzu Kaszubskim.

Pierwszego maja przeprowadzony został pełen emocji wyścig flotowy na jachtach Delphia 24 One Design. Pod okiem instruktorów Open Yachting uczestnicy wyścigu mogli spróbować sportowej odmiany żeglarstwa. Program szkoleniowy Open Yaching Academy sprawdził się bez zarzutów. Wszyscy uczestnicy zrobili duży postęp w swoich żeglarskich umiejętnościach i już zapowiedzieli powrót na kolejne lekcje.

Najmłodsi uczestnicy przygotowali żeglarzom niespodziankę w postaci kolorowego, wiosennego kiermaszu malowanych kamieni oraz nagrodę za pierwsze miejsce w Kartuzy OpenYachting Club Cup. Trofeum dla zwycięzców trafiło do załogi Rosiński Open Yachting, która wygrała pierwszomajowe regaty i postanowiła, że po drobnej oprawie, stanie się ono pucharem przechodnim i na stałe zagości na Złotej Górze.

Najlepszą załogą po trzech majowych regatach meczowych została żeńska ekipa PICPOL. Sternik Katarzyna Pic, trymerzy Monika Kordek i Antonina Żółtowska oraz pitmam Judyta Gliszczynska Mrózek. Warto dodać, że załoga ta przygotowuje się w Kartuzy Open Yachting Club do eliminacji do najbliższych Igrzysk Olimpijskich w Londynie, na których po raz pierwszy zagości formuła Match Racing.

Wyniki:

Match Racing Opener:
1. PICPOL
2. PG Racing
3. Żurek Racing

Kartuzy Open Yachting Club Cup:
1. Rosiński Open Yachting
2. PICPOL
3. PG Racing

Constitution Day Match Racing Cup:
1. PICPOL
2. Żurek Racing
3. PG Racing

Przez wszystkie dni majówki walka na trasie była bardzo zacięta, a na jeziorze Brodno Wielkie zabieliło się od żagli. Wśród żeglujących jachtów pojawiła się także regatowa klasa Omega i nowy katamaran Sky Cat. Akwen doskonale zdał egzamin przed nadchodzącym Pucharem Świata w Match Racingu na Złotej Górze.

W kalendarzu na sezon 2011 w Kartuzy Open Yachting Club odbędzie się 8 edycji Pucharu Świata w Match Racingu, Puchar Polski Delphia 24, Meczowe Mistrzostwa Polski klasy Omega oraz Puchar Polski klasy Optimist.

Serdecznie Zapraszam na Złotą Górę.

Za Open Yachting
Kpt. Krzysztof Rosiński

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław
06
Sie
2020
Szkoła pływania
Kategoria: szanty
Wrocław
12
Sie
2020
Przystanek Tlen
Kategoria: szanty
Wrocław