Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowy Rainbow Warrior dla Greenpeace

Data:  2011-05-04 15:42:35
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: www.inhabitat.com
Greenpeace ciężko pracuje w Niemczech nad nowym projektem a właściwie budową kolejnego jachtu, który będzie wykorzystywany do walki o środowisko naturalne na całym świecie. Nowy Rainbow Warrior będzie najbardziej "zielonym" jachtem na świecie.
Tak jak jego poprzednik będzie wykorzystywany podczas protestów i walk z destrukcyjnymi działaniami wpływającymi na środowisko. Statek ten będzie trzecim z kolei, który Greenpeace wykorzystywał do tego swoich działań.

Pierwszy Rainbow Warrior, początkowo trawler należący do brytyjskiego rządu zatonął podczas organizowania protestu przeciwko testom nuklearnym we Francuskiej Polinezji. Drugi Rainbow Warrior - szkuner po 52 latach eksploatacji a w tym 21 latach na rzecz Greenpeace musi zakończyć swoją "służbę". Nowy zastąpi go już we wrześniu bieżącego roku. Wyposażony zostanie w 4300 m kw. żagli oraz system odzyskiwania ciepła z silników do ogrzewania wody i wiele innych ekologicznych rozwiązań.

Rainbow Warrior będzie pływał po morzach w poszukiwaniu chociażby nielegalnych połowów. Jednocześnie jego misją będzie zwracanie uwagi na znaczenie energii odnawialnej i potrzebę ograniczania wydzielania dwutlenku węgla. Można wesprzeć działalność Greenpeace poprzez zakupy żeglarskich sprzętów na ich stronie.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia