Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Największy ekologiczny katamaran w Europie

Data:  2011-04-25 21:31:01
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: gizmag.com
Katamaran o długości 24 metrów i szeroki na 10.5 metra, który może pomieścić 150 pasażerów nie jest zwykłym katamaranem. To ekologiczny jacht, który wytwarza o wiele mniej dwutlenku węgla niż mniejsze jednostki tego typu.
Jest to związane z dwoma rzeczami - silnikami elektrycznymi zasilanymi kilkoma źródłami energii odnawialnych oraz lekką konstrukcją kadłuba co przyczynia się do wykorzystywania minimalnej ilości energii podczas pływania.

Katamaran ten zbudowała hiszpańska stocznia Drassanes Dalmau, wodowanie odbyło się 31-go marca a już jacht ten dostał oficjalnie tytuł największego ekologicznego katamaranu w Europie.

Dwa silniki elektryczne Eco Slim'a bo tak nazwano ten katamaran są zasilane przez specjalne baterie, które czerpią energię z dwóch turbin wiatrowych znajdujących się na pokładzie, 40 paneli słonecznych a w ostateczności z silnika diesla. Elektroniczny system pozwala zarządzać tymi zróżnicowanymi źródłami energii poprzez dotykowe panele znajdujące się w kabinie nawigacyjnej. Zarówno ten system jak i wszystkie sprzęty nawigacyjne są zasilane przez specjalne 2 kW ogniwa wodorowe.

Różnorodne źródła energii połączone z nowoczesnymi materiałami z których zbudowano kadłub pozwalają na nieprzerwaną żeglugę przez 4 godziny z prędkością 6-7kn z maksymalną prędkością 12kn co spowodowałoby wyładowanie baterii po 90 minutach. Dlatego też łódź ta jest głównie przeznaczona do przemysłu turystycznego.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy
17
Gru
2019
nerosctechtert1973
Kategoria: regaty
Stare Gonne