Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Gwiazdobloki znikną sprzed giżyckiej mariny

Data:  2011-04-08 13:58:26
Ocena:
Autor: Jolanta Piotrowska   Żródło: Urząd Miasta Giżycka
Najwyraźniej zakończy się historia niezbyt estetycznych gwiazdobloków, którymi osłonięto nową giżycką marinę. Burmistrz miasta, pani Jolanta Piotrowska zapewnia, że gwiazdobloki znikną a miasto z tego tytułu nie poniesie dodatkowych kosztów.
"Drodzy Państwo!

Sprawa gwiazdobloków, które pojawiły się jako umocnienie giżyckiego mola nad Niegocinem, wzbudziła kontrowersje i słuszne protesty społeczne. Faktycznie, umocnienie skarp mola za pomocą masywnych gwiazdobloków wydawało się przesadzone i nie przystające do pożądanej estetyki naszego nadwodnego deptaka. W związku z tym poprosiliśmy inspektora nadzoru inwestycji, który był jednocześnie projektantem modernizacji mola (jedna funkcja nie wyklucza drugiej - projektant wystartował w przetargu na inspektora nadzoru i wygrał postępowanie), o wyjaśnienia.

Inspektor przedstawił wyjaśnienie na piśmie, jako przyczynę zastosowania gwiazdobloków podając powody techniczne. Wyjaśnienie to nie było zbyt przekonujące. Radny Jerzy Kiczyński zlecił wyspecjalizowanej firmie szczegółową analizę techniczną, my zaś poprosiliśmy o opinię jednego z profesorów Politechniki Gdańskiej - wybitnego specjalistę w dziedzinie budownictwa wodnego prof. Bolesława Mazurkiewicza. Zarówno analiza techniczna jak i opinia profesorska, zdecydowanie wskazały iż użycie gwiazdobloków przy umocnieniu mola nad jeziorem Niegocin nie było konieczne. Po spotkaniu w Gdańsku z projektantem i inspektorem nadzoru inwestycji zapadła decyzja o realizacji remontu mola według pierwotnego projektu, w którym jako umocnienie były przewidziane kamienie. Wykonawca będzie musiał usunąć gwiazdobloki i umocnić skarpę kamieniami. Nie poniesiemy z tego tytułu żadnych kosztów gdyż umowa zawarta z wykonawcą dotyczy realizacji projektu z ujętym umocnieniem kamiennym i nie wyrażaliśmy zgody na żadne zmiany."


Burmistrz Giżycka - Jolanta Piotrowska
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin