Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Żeglarka kapitanem ż.w. honoris causa

Data:  2011-03-24 19:16:44
Ocena:
Autor: Wiesław Seidler
Kapitan jachtowy Marta Sziłajtis-Obiegło jest najmłodszą Polką, która samotnie opłynęła świat, na przełomie 2008/2009 roku, na jachcie "Mantra ANIA", za co otrzymała różne nagrody, wyróżnienia i tytuły. Teraz doda do tego niezwykły dyplom Kapitana Żeglugi Wielkiej honoris causa…
Jest on przyznawany przez specjalną Kapitułę powołaną swego czasu przy Szczecińskim Klubie Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Dotychczas dyplomem tym uhonorowano cztery osoby, w tym m.in. redaktora Bogdana Czubasiewicza i dwie panie - Krystynę Pohl i Elżbietę Marszałek. Kapituła zaprasza brać żeglarską oraz wszystkich zainteresowanych na uroczyste wręczenie dyplomu Marcie, we środę 30 marca o godz.17.30, w Klubie Pod Masztami w gmachu Akademii Morskiej, Wały Chrobrego 1.

Przypomnę, że projektantem, budowniczym i właścicielem jachtu "Mantra Ania" oraz organizatorem rejsu Marty jest Andrzej Armiński, znany szczeciński kapitan jachtowy oraz inżynier budowy okrętów, który wcześniej także opłynął świat na swoim jachcie "Mantra 3". Potem Andrzej zorganizował i finansował I Kobiece Dwuosobowe Regaty Dookoła Świata, na jachtach "Mantra ANIA" i "Mantra ASIA", później z kolei - na tych samych jachtach - wokółziemskie rejsy dwóch samotniczek - Joanny Pajkowskiej i Marty. Obie odważne samotniczki gościliśmy swego czasu na spotkaniach żeglarskich w Szczecinie, m.in. w Pałacu Młodzieży, teraz Marta odbierze w AM dyplom kpt.ż.w. honoris causa. Samotny wyczyn Marty - trasa poniżej - był więc piątym wokółziemskim rejsem zorganizowanym przez Andrzeja Armińskiego. Także jego dziełem jest dla odmiany kajak, którym Olek Doba z Polic pokonał niedawno - samotnie - Atlantyk. Gdzie jeszcze dopłynie Marta, co jeszcze zaprojektuje i zbuduje Andrzej? (oboje na zdjęciach ze spotkania w Pałacu Młodzieży).

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław