Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Tramwaj wodny w Gdańsku

Data:  2011-03-19 19:51:49
(głosów: 1)
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: mosir.gda.pl
Od przyszłego roku będzie można zwiedzać Gdańsk od strony wody dzięki tramwajom wodnym pływającym po Mołtawie, Martwej Wiśle i Wiśle Śmiałej.
W ramach programu "Ożywienia dróg wodnych w Gdańsku" realizowanego przez Miasto Gdańsk przy współudziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska powstanie dziesięć przystanków tramwaju, dwie nowe przystanie jachtowe i przystań kajakowa. Realizacja nowej infrastruktury ma przyciągnąć małe jednostki pływające, które wkomponują się w krajobraz Martwej Wisły i Motławy, a dzięki dodatkowym przystaniom - przyjąć większą liczbę żeglarzy i stworzyć nowe tereny rekreacyjne dla mieszkańców.

Tramwaje wodne kursować będą między przystankami na stałych trasach. Trasa linii wyznaczona jest tak aby przebiegała w otoczeniu obiektów o walorach kulturowych i przyrodniczymi. Planowane połączenia drogą wodną spowodują dodatkowe alternatywne skomunikowanie z terenami przyległymi do rzeki przez co zwiększą jej atrakcyjność.

W najbliższym czasie powstanie pięć pierwszych przystanków na Westerplatte, przy Twierdzy Wisłoujście, przy ul. Wiosny Ludów, na Targu Rybnym oraz przy Narodowym Centrum Żeglarstwa.

Kolejnym etapem, który zostanie zrealizowany do marca przyszłego roku, a więc jeszcze przed Euro 2012, będzie budowa kolejnych dwóch przystanków przy Zielonym Moście oraz w Górkach Zachodnich oraz przystanków z przystaniami w Żabim Kruku, Siennej Grobli II i Tamce. Wtedy też zostanie uruchomiony tramwaj, który pływając po Motławie, Martwej Wiśle i Wiśle Śmiałej pozwoli na zwiedzanie miasta.

Projekt ten jest częścią większego projektu "Pętli Żuławskiej", gdzie za ponad 80 mln zł zostanie zmodernizowanych 300 km dróg wodnych.

Inwestycję realizują dwie firmy: Hydrobudowa Gdańsk i Warbud - Region Północny. Koszt projektu to ponad 37 mln zł, z czego 17 mln stanowią fundusze unijne. Docelowo infrastrukturą tą zarządzać będzie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin