Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Samochodowiec w Gdańsku

Data:  2011-03-12 13:36:35
Ocena:
Autor: rejsuj.pl
Do gdańskiej stoczni przypłynął 140 metrowy statek znany ze swojego nietypowego wyglądu samochodowiec City of St. Petersburg. Do gdańskiego portu wpłynie nietypowy, 140 metrowy statek. W Gdańsku zostanie wyremontowana jego część, która uległa uszkodzeniu podczas przedzierania się przez pola lodowe na Bałtyku.
Samochodowiec City of St. Petersburg znany jest z dwóch powodów. Pierwszy to jego oryginalny wygląd - opływowy, półsferyczny dziób zmniejszający opory wiatru. Drugi to ładunek jaki przewiózł w swojej pierwszej podróży z dalekiego Wschodu do Europy - samochody o napędzie elektrycznym z Japonii.

City of St. Petersburg eksploatowany jest przez Euro Marine Carrier B.V. (EMC) i należy do floty transportowej koncernu Nissan. Na bałtyckich wodach uszkodził śrubę napędową. Konieczne będzie dokowanie statku i naprawa lub wymiana uszkodzonej części.

Długość całkowita statku wynosi 139,98 m, a szerokość - 22,40 m. Ma osiem pokładów, na których mieści się 2000 samochodów standardowych a jego załoga liczy 24 osoby.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław
15
Lis
2025
Labrador
Kategoria: szanty
Warszawa