Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowa gama szybkich katamaranów dalekomorskich – Sunreef 80 Ultimate

Data:  2010-04-29 10:30:00
Ocena:
  Żródło: żeglarstwo.pl
Po dziesięciu latach dynamicznego rozwoju na światowym rynku jachtów luksusowych, stocznia Sunreef Yachts wprowadza nową gamę szybkich i sportowych dalekomorskich katamaranów żaglowych od 80 do 150 stóp.
Ciesząca się uznaniem za innowacyjne projekty i budowę na miarę ekskluzywnych dwukadłubowców żaglowych, motorowych oraz super jachtów, stocznia Sunreef obsłuży nową niszę na rynku jachtowym dzięki nowoczesnemu projektowi lekkiego katamaranu o dynamicznej i opływowej sylwetce o napędzie wykorzystującym energię naturalną (wiatr, falę i energię słoneczną). Przykładem nowej linii projektowej jest Sunreef 80 Ultimate.

Architekci okrętowi i styliści jachtowi w Sunreef Yachts uważnie przestudiowali zapytania klientów i ich sugestie dotyczące szybkich żaglowców, po czym przygotowali projekt lekkiego, zwrotnego oraz szybkiego katamaranu, który będzie wyznaczał nowe standardy w świecie długodystansowej żeglugi. Wraz z gamą jachtów Ultimate, Sunreef Yachts wkracza w świat sportu, emocji i ekstremalnej przygody.

Zaprojektowany jako jacht z włókna węglowego, Sunreef 80 Ultimate ma wąskie i opływowe kadłuby morskie z redanem wzdłużnym i ściętym, odwróconym dziobem (typ X-bow) co zapewni mu wysokie osiągi szybkościowe. Minimalistyczna nadbudówka jest bardziej zbita niż w przypadku konwencjonalnego katamaranu, co dodaje lekkości i zgrabnie uzupełnia dynamiczną sylwetkę. Pokład słoneczny jest tu elementem opcjonalnym zważywszy na to, iż wysokość jachtu zwiększa opór powietrza. Górna powierzchnia kadłubów i część dziobowa nadbudówki będą przeszklone dzięki czemu jacht będzie doskonale doświetlony, a goście na pokładzie będą mogli cieszyć się wspaniałymi, panoramicznymi widokami. Na życzenie klienta, na tych przestrzeniach można będzie dodać panele słoneczne, które zintegrowane zostaną z obiegiem podgrzewania wody. Ponadto, na każdym kadłubie umieszczone zostaną hydraulicznie wysuwane alternatory na wiatr. Maszt będzie umieszczony na środku struktury, dzięki czemu jacht uzyska idealną równowagę, co przyczyni się do wygodnej żeglugi nawet przy trudnych warunkach pogodowych. Powierzchnia żagla jest obliczona na łatwe osiągnięcie prędkości 20 węzłów wzwyż. Biuro inżynierskie Sunreef opracowuje obecnie napęd hybrydowy dla tej jednostki i dla wszystkich kolejnych z tej gamy.

Na zewnątrz na każdym kadłubie umieszczone zostaną identyczne sterówki, trzecia mieścić się będzie wewnątrz jachtu. Przestrzenny kokpit będzie zawierał jadalnię a fresco dla 12 osób, materace do opalania oraz miejsce do przechowywania zabawek wodnych i zaopatrzenia na długie podróże.

Przestrzeń wewnątrz jachtu będzie zagospodarowana na miarę zgodnie z życzeniem klienta. Istnieją dwie możliwości organizacji wnętrz: pozostawić całość głównego pokładu jako open space bez jakichkolwiek ścianek działowych lub też podzielić przestrzeń na kuchnię, jadalnię i salon. W obu przypadkach kabina właścicielska umieszczona zostanie na tym samym pokładzie w części dziobowej. Poprzez całkowicie przeszklone przesuwane drzwi właściciel dostanie się do prywatnego tarasu na świeżym powietrzu, na którym umieszczone zostanie prywatne jacuzzi, bar koktajlowy wraz z przytulną lounge. Kabiny dla gości i kwatery dla załogi zostaną ulokowane w kadłubach.

Specyfikacja Sunreef 80 Ultimate:
Konstrukcja - Kompozyt, włókno węglowe
Długość= 25.00 m
Szerokość = 11.20 m
Zanurzenie minimalne/maksymalne = 1.5 m/4.00 m
Waga = 40 T
Ożaglowanie pod wiatr = 375 m²
Ożaglowanie z wiatrem = 590 m²
Silniki = od 2 x 240 HP
Średnia prędkość żeglugi na silnikach = 12 węzłów
Prędkość na żaglach = 20 węzłów wzwyż
Zasięg: 4000 mil morskich
Goście na pokładzie: 8 w 1 kabinie właścicielskiej i 3 kabinach dla gości
Załoga: 2
Projekt: Biuro projektowe Sunreef Yachts

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
11
Sie
2021
Okna
Kategoria: szanty
Wrocław
31
Sie
2021
PROFIL
Kategoria: szanty
Jadowniki
23
Wrz
2021
Estetyczna Medycyna
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Wrz
2021
Pogotowie Komputery
Kategoria: szanty
Wroclaw