Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Jacht, który może pływać bez końca

Data:  2011-01-13 18:32:50
Ocena:
Teoretycznie każda łódka, okręt, statek mogą pływać tak długo, dopóki nie zatopi ich fala lub nie wylądują na mieliźnie lub rafie. Ale tylko Ocean Empire LSV produkuje dość energii, aby być w pełni niezależny od zapasów paliwa i pożywienia.
Autor: Konrad Hildebrand
Źródło: www.gazeta.pl


Żaglowce od dobrych kilku tysięcy lat były całkiem ekologiczne, ale wraz z wiekiem pary, statki zaczęły coraz więcej kopcić. Projektanci Ocean Empire LSV chcieli stworzyć jacht, który spalałby jak najmniej paliwa, a koniec końców wyszedł im taki, który dzięki zasilaniu słońcem, wiatrem i prądami morskimi tego paliwa nie potrzebuje wcale. Na dodatek, na pokładzie posiada farmę hydroponiczną, bezglebową, dzięki której nie trzeba będzie już w ogóle zawijać do portu po zapasy.

Katamaran ma 44 metry długości, 400 metrów kwadratowych powierzchni baterii słonecznych, a także liczący 80 metrowy kw. żagiel, dzięki czemu może rozwinąć prędkość do 18 węzłów. Na pokładzie może pomieścić się 10 pasażerów i 8 członków załogi.

Cena: 17 mln dolarów.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy
17
Gru
2019
nerosctechtert1973
Kategoria: regaty
Stare Gonne