Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

TeamOrigin nie weźmie udziału w 34. Pucharze Ameryki!

Data:  2010-10-12 15:47:03
Ocena:
W piątek znany brytyjski TeamOrigin ogłosił, że nie weźmie udziału w 34. Pucharze Ameryki który odbędzie się w 2013 roku. Decyzję zespół umotywował małą atrakcyjnością regat jako wydarzenia sportowego oraz kwestiami finansowymi.
Autor: Aleksandra Glinko
Źródło: www.reuters.com


Założyciel zespołu Sir Keith Mills, biznesmen który pomógł w staraniach o organizację Olimpiady w Londynie w 2012 roku po przeanalizowaniu formuły regat, terminarza, regulaminu oraz kosztów powiedział, że nie zgłosi TeamOrigin do Pucharu Ameryki i w najbliższych miesiącach podejmie decyzje w jakich regatach zespół wystartuje. Całe przedsięwzięcie jest dla zespołu nieopłacalne.

"Po trzech latach oczekiwań na zgłoszenie brytyjskiego zespołu do Pucharu Ameryki jestem głęboko rozczarowany, że nie będziemy w nim uczestniczyć" - powiedział Mills.

Podczas 34. Pucharu Ameryki rywalizacja odbędzie się na katamaranach, które wykorzystywać będą skrzydło żagle. Tradycyjnie regaty te rozgrywane były na jachtach jednokadłubowych. Skiperem TeamOrigin jest trzykrotny medalista Igrzysk Olimpijskich - Ben Ainslie.

TeamOrigin to nie jedyny zespół, który po zapoznaniu się z zasadami kolejnej edycji regat, które zostały ustanowione przez BMW Oracle. United Internet Team Germany również nie zgłosi się do rywalizacji.

United Internet Team Germany uczestniczył w 32. Pucharze Ameryki pod dowództwem Jespera Banka a w kolejnej edycji uważany był za głównego konkurenta gdyby nie fiasco, które zmusiło zespół do rezygnacji.


Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2020
Architektura wnętrz Bielsko Biała
Kategoria: inne
Bielsko Biała
01
Gru
2020
Medeste
Kategoria: inne
Wrocław
02
Gru
2020
Mechanik Gdynia
Kategoria: inne
Gdynia
18
Gru
2020
Szanty 2020
Kategoria: szanty
SOPOT