Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rejs do Kołobrzegu

Data:  2010-10-05 21:38:25
Ocena:
W ramach Programu Edukacji Morskiej szczecińscy nauczyciele ruszyli w jesienny rejs. Wszyscy mieli apetyt na Bornholm, ale Neptun miał odmienne zdanie i dmuchał inaczej - jesienne, silne wiatry okazały się korzystniejsze dla żeglugi w stronę Kołobrzegu.
Autor: Wiesław Seidler

Pogoda dopisała - było słonecznie, chociaż zimno, kołysało umiarkowanie, co jednak zmusiło niektórych do złożenia głębokiego hołdu Neptunowi. Jesienny rejs szkoleniowy dla nauczycieli - w ramach Programu Edukacji Morskiej - dla jednych był pierwszą przygodą na morzu, dla innych przypomnieniem dalekich podróży morskich. Chętni i odważni zasmakowali nawet pracy na rejach, a także "ostrej jazdy", pod pełnymi żaglami, z prędkością do 9 węzłów, w drodze powrotnej z Kołobrzegu, gdy wiało z rufy. Z kolei podczas postoju w Świnoujściu wybrali się na długi spacer, by poznać cesarskie kurorty po niemieckiej stronie wyspy Uznam - Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Pokonanych mil morskich i godzin pod żaglami nie było zbyt dużo, ale doszły nowe doświadczenia, własne spojrzenie na morze z pokładu żaglowca, nowe pomysły na pracę z młodzieżą. Pozostały zdjęcia do kroniki szkolnej i rodzinnej…

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
27
Lut
2020
dorka12345
Kategoria: inne
Kraków
27
Lut
2020
scaughbod1
Kategoria: inne
Kraków
28
Lut
2020
ukrainki
Kategoria: spotkanie żeglarskie
warszawa
28
Lut
2020
jak poderwac ukrainke
Kategoria: szanty
Kraków