Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Na Żuławy turyści przybędą... wodą

Data:  2010-09-28 11:22:23
Ocena:
Na portalu samorzady.pb.pl czytamy: Wkrótce ruszy fala przetargów na budowę portów i przystani żeglarskich w ramach projektu wartego 80 mln zł.


Autor: MBE/ portal samorzady.pb.pl


Razem można więcej. Udowadniają to samorządy z województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, które budują u siebie infrastrukturę dla wodniaków w ramach wspólnego projektu "Pętla Żuławska - rozwój turystyki wodnej". Uczestniczy w nim 15 gmin, dwa województwa i Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Samorządy właśnie przygotowują przetargi.

Na Zalewie Wiślanym i w Delcie Wisły powstanie pięć portów żeglarskich, dziesięć przystani jachtowych, tyleż pomostów cumowniczych i cztery przystanie żeglugi pasażerskiej. Koszt budowy całej infrastruktury szacowany jest na około 83 mln zł, dofinansowanie unijne wyniesie 49 mln zł. Prace mają ruszyć na przełomie III i IV kwartału.
- Efekty powinny być widoczne już w 2012 r. Rozbudowa infrastruktury zwiększy atrakcyjność turystyczną regionu. Powstanie produkt, który będzie widoczny na mapie Polski. Gdyby każda z gmin osobno budowała u siebie przystań, byłaby to inwestycja mało zauważalna. Tymczasem wspólnie realizujemy jeden projekt pod jedną marką - zaznacza Jacek Kobiela, dyrektor Departamentu Koordynacji Projektów Województwa Pomorskiego.

Po zakończeniu wszystkich inwestycji na Zalewie Wiślanym oraz w Delcie Wisły będzie mogło cumować około 400 jednostek pływających. Uczestnicy projektu liczą przede wszystkim na zwiększenie ruchu turystycznego, który po wybudowaniu portów i przystani ma zwiększyć się o 180 tys. turystów rocznie.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Lis
2019
20
Lis
2019
http://harold-wood-electricians.co.uk
Kategoria: inne
Wolbórz
20
Lis
2019
www.gidea-park-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Międzyrzecz
20
Lis
2019
ghbalance
Kategoria: inne
Tuchola