Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Dwie osoby zostały ranne w wyniku złamania masztu

Data:  2010-09-26 16:11:04
Ocena:
Straż przybrzeżna z Port Angeles wysłała helikopter na miejsce wypadku do którego doszło na pokładzie 40 metrowego, dwumasztowego szkunera "Zodiac".

36 metrowy maszt szkunera na codzień widywany w Port Townsend złamał się podczas żeglugi niedaleko San Juan wczoraj wieczorem.

Dwie osoby zostały ranne podczas wypadku na 86 letnim "Zodiacu". Świadek wypadku relacjonuje, że do wydarzenia doszło w słoneczny dzień kiedy to zaokrętowanych było 22 uczniów. Maszt złamał się w połowie i upadł na pokład.

"Zodiac" znajdował się wtedy na północ od Wyspy Lummi. Dwie poszkodowane osoby zostały przetransportowane na łodzie Straży przybrzeżnej aby te dostarczyły je do punktu medycznego. Jedna z nich doznała wstrząśnienia mózgu natomiast druga złamała rękę.

Pozostałe osoby z załogi zostały przewiezione do Bellingham, podczas gdy załoga kutra "Terrapin" asystowała uszkodzonemu "Zodiaca" w powrocie do tego portu. Dochodzenie w sprawie przyczyn złamania masztu zostało wszczęte.

Według informacji podanych na stronie "Zodiaca" szkuner ten został wybudowany w Main w 1924, posiada 240 m kw. żagli i 500 konny silnik.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia