Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Regaty Velux 5 Oceans coraz bliżej

Data:  2010-09-26 15:07:08
Ocena:
Dzisiaj rano, po pokonaniu ok 3000 mil morskich przez Atlantyk, Derek Hatfield zacumował swój Eco 60 w porcie w La Rochelle. Tym samym zaznaczył koniec dwutygodniowego rejsu z Nowej Szkocji w Kanadzie na swoim Active House.
Źródło: velux5oceans.pl

57-letni Derek jest drugim skipperem, który przypłynął do zabytkowego portu, skąd już 17 października rozpoczną się regaty VELUX 5 OCEANS. W czwartek po pokonaniu 4000 mil morskich przypłynął tam już Amerykanin Brad Van Liew. Natomiast na początku przyszłego tygodnia ma pojawić się tam brytyjski sternik Chris Stanmore-Major (zwany też CSM). Active House Hatfielda przez ostatnie 13 dni przechodził prawdziwą próbę, podczas, gdy był wystawiony na wiatr o sile 45 mil/godz. Derek, który w 2003 roku wygrał w klasie trzeciej VELUX 5 OCEANS powiedział: "Uderzył w nas sztorm, który był niebezpieczny, gdyż fale sięgały 10 metrów. Nie trwało to długo, ale było wyjątkowo brutalne. To był kolejny test sprawnościowy dla Active House, który zniósł to pięknie." Teraz łódź będzie przechodziła ostatnie przygotowania przed startem, zacumowana w Bassin des Chalutiers.

"Mamy listę rzeczy do zrobienia, jacht otrzyma także komplet nowych żagli, które będzie trzeba przetestować" - powiedział i dodał: "To wspaniale być już w La Rochelle. Czeka nas teraz ostatni etap przed rozpoczęciem VELUX 5 OCEANS, na który nie mogę się już doczekać."

Więcej na www.velux5oceans.pl

Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Cze
2020
tydzień szkoleniowy CHORWACJA 20.06.2020
Kategoria: kursy / szkolenia
Sibenik
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
17
Lip
2020
spotkanie w Gdańsku
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Gdańsk
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław