Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Puchar Ameryki w 2013 roku na katamaranach

Data:  2010-09-14 11:06:04
Ocena:
Najbliższa edycja Pucharu Ameryki odbędzie się w 2013 roku. O najstarsze trofeum we współczesnym sporcie żeglarze będą walczyć na jachtach dwukadłubowych - katamaranach.
Źródło: www.gazeta.pl

Pierwsze szczegóły kolejnej, 34. edycji Pucharu Ameryki ujawnił w poniedziałek w Walencji Russell Coutts, szef amerykańskiego zespołu BMW Oracle, który broni trofeum. Miejsce finałowych regat ma być znane do końca bieżącego roku.

"Przez sześć miesięcy rozmawialiśmy z ekipami, sponsorami, mediami i kibicami. W ten sposób narodziła się jasna myśl: potrzebujemy najlepszych żeglarzy, którzy będą się ścigać na najszybszych jachtach na świecie. Zmiany sprawią, że wszystkie zespoły będą mieć równe szanse, a Pucharowi Ameryki zostanie przywrócony dawny blask" - oświadczył Coutts.

Regaty o Puchar Ameryki, po raz pierwszy zorganizowane w 1851 roku, prawie zawsze odbywały się na jachtach jednokadłubowych. Akwen i zasady rywalizacji ustala obrońca trofeum.

Ostatnią edycję, w lutym bieżącego roku u wybrzeży Walencji, wygrał zespół BMW Oracle, startujący na trimaranie, pokonując płynący katamaranem szwajcarski team Alinghi 2:0. Szwajcarzy byli w posiadaniu Srebrnego Dzbanka od 2003 roku.

Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Cze
2020
tydzień szkoleniowy CHORWACJA 20.06.2020
Kategoria: kursy / szkolenia
Sibenik
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
17
Lip
2020
spotkanie w Gdańsku
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Gdańsk
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław