Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

III Mazurskie Targi Sportów Wodnych

Data:  2010-09-08 10:00:41
Ocena:
Już po raz trzeci w giżyckiej przystani Stranda nad jeziorem Kisajno odbywać się będą III Mazurskie Targi Sportów Wodnych połączone z Posezonową Giełdą Jachtów. W dniach 10-12 września 2010 r. (piątek-niedziela) zapraszamy wszystkich miłośników sportów wodnych na naszą imprezę. Wstęp na targi jest bezpłatny!
Autor: Zbigniew Jatkowski/mazury.info.pl
Źródło: www.targi.mazury.info.pl


W roku ubiegłym wystawiało się u nas 84 jednostki pływające. Łącznie podczas dwudniowej imprezy targi odwiedziło przeszło 1.800 zwiedzających z całej Polski. Największym popytem podczas zeszłorocznej edycji cieszył się osprzęt jachtowy i wyposażenie.

Rozdaliśmy pięć nagród i dwa wyróżnienia. Wybór (szczególnie w przypadku jachtów żaglowych) był bardzo trudny, gdyż każdy z prezentowanych jachtów miał plusy i minusy.

- Złoty medal w kategorii Innowacje 2009 otrzymał jacht Wizjer 5, ze 'szklanym dnem' - za ciekawy pomysł i solidną realizację.
- Złoty medal w kategorii Mazury Exclusive, czyli najbardziej ekskluzywny jacht na targach, otrzymał jacht Quicksilver 890 z produkowany w stoczni Delphia Yachts
- Złoty medal w kategorii Houseboat otrzymał jacht Europa 400 z firmy Cardinal Boating Holidays
- Złoty medal w kategorii Premiery 2009 otrzymał jacht Sedna 30 z nowopowstałej stoczni Sedna Yachts.
- Złoty medal w kategorii Jacht Żaglowy otrzymał jacht Cobra 30 z firmy Rufi
- Dwa wyróżnienia w kategorii Jacht Czarterowy otrzymały jachty wyłonione na podstawie głosów przedstawicieli mazurskich firm czarterowych:
- Maxus 33 z firmy Northmann
- Nautiner 30 z firmy Nautiner Yachts
- Nagrodę specjalną otrzymał Pan Dariusz Galanty z firmy Galdi za 'Jacht Bez Barier' - pierwszy w Polsce jacht motorowy przystosowany dla osób niepełnosprawnych - do samodzielnej żeglugi przez osobę poruszającą się na wózku iwalidzkim.

Organizatorami imprezy są:
Stanica Wodna Stranda oraz portal mazury.info.pl

Patronat nad targami objął Wójt Gminy Giżycko - Andrzej Sieroński oraz Gmina Giżycko. Patronem prasowym jest m.in. Miesięcznik Żagle, współpraca medialna Magazyn Jachting oraz Przegląd Motorowodny.

Mazury, to największy rynek jachtowy w Polsce. Niewątpliwą zaletą mazurskich targów jest możliwość przetestowania sprzętu na wodzie przed ewentualnym zakupem, czego nie można zrobić w tradycyjnych halach targowych.

Tym, co odróżnia Mazurskie Targi Sportów Wodnych od pozostałych tego typu imprez w Polsce jest połączenie targów z posezonową giełdą jachtów. Z uwagi na to, że prezentowany będzie także sprzęt używany - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W końcu nie każdego stać na nowości rynkowe. Zainteresowani zakupem jachtu będą mogli skorzystać na miejscu z oferty leasingu lub oceny rzeczoznawcy.

Swój udział zapowiedziało potwierdziło już kilkanaście firm, które zarezerwowały stoiska targowe. Oprócz tego będzie także bogaty wybór jachtów i sprzętu używanego. Przez cały czas trwania imprezy czynna będzie portowa tawerna. W sobotni wieczór odbędzie się koncert szantowy.

Szczegółowych informacji udziela:

Zbigniew Jatkowski- tel. 0-604 423 185
Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy
17
Gru
2019
nerosctechtert1973
Kategoria: regaty
Stare Gonne