Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Rejs lekarzy do Sztokholmu

Data:  2010-08-27 13:13:40
Ocena:
Na polskich kardiologach i kardiochirurgach możesz polegać jak na Zawiszy - ruszyła wyprawa polskich lekarzy na kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (European Society of Cardiology) do Sztokholmu na pokładzie żaglowca "Zawisza Czarny".
Autor: Marian Zembala - Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 26 sierpnia br. o godzinie 9 rano wyruszył z Nabrzeża Kościuszki w Gdyni żaglowiec "Zawisza Czarny", na pokładzie którego 30 młodych i zdolnych kardiologów i kardiochirurgów udaje się na Kongres Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC Congress 2010) do Sztokholmu.

Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie utalentowanym kardiologom i kardiochirurgom a także studentom Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dotarcia w ciągu 2-3 dni do Sztokholmu na najbardziej prestiżowy kongres w Europie, poświęcony chorobom serca naczyń i płuc a także badaniom podstawowym i klinicznym w tym zakresie. To największe spotkanie kardiologiczne w Europie odbędzie się w dniach 28 sierpnia-1 września br.

Wyróżnienie i zaproszenie do udziału najzdolniejszych studentów Uniwersytetu Medycznego, zainteresowanych kardiologią, to podziękowanie za ich wielką pracę w okresie minionego roku i udział w projektach badawczych.

Ta integracyjna inicjatywa ma na celu:


1. Dać realną szansę młodym ludziom dotarcia w najtańszy, ale i niezwykle atrakcyjny sposób do Sztokholmu (tańsze niż samolot czy prom koszty transportu do Sztokholmu, zakwaterowanie i wyżywienie na żaglowcu). Start rejsu: 25.08.2010, zakładany termin dotarcia do Sztokholmu: 29.08.2010, przewidywany powrót do kraju: 4 września.

2. pokazać silną polską medycynę w zakresie kardiologii, kardiochirurgii, angiologii - z samego tylko Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu przedstawionych zostanie ponad 20 prac na tym kongresie.

3. integrować polskie środowisko kardiologiczne i kardiochirurgiczne - dlatego do udziału w rejsie zaproszeni zostali obok, lekarzy z Zabrza, także lekarze z Wrocławia, Katowic, Warszawy.

4. pokazać podczas pobytu w Sztokholmie zamiłowanie Polaków do żeglarstwa - "Zawisza Czarny", szkuner sztakslowy, należący do związku Harcerstwa Polskiego, będzie cumować przez 4 dni w bardzo prestiżowym miejscu, w starym porcie w centrum Sztokholmu, stanowiąc dobrą wizytówką Polski i Polaków.

5. warto dodać, że dla uczestników kongresu będzie to okazja do pogłębienia doświadczeń żeglarskich, uczenia się wytrwałości, solidności, pokory wobec żywiołu, nieprzewidywalności sytuacji, chorego człowieka, znoszenia trudu i niewygody (Zawisza znany jest z bardzo surowych warunków dla żeglarzy).

Wśród uczestników rejsu jest młody kardiolog z Zabrza, znany żeglarz kapitan Jacek Wacławski, który przed kilkoma laty poprowadził zakończoną sukcesem wyprawę dookoła Ameryki Południowej wokół Przylądka Horn (Cape Horn Antarctica), a na przełomie 2006/2007 roku był inicjatorem słynnej wyprawy przejścia żaglowcem S/y "Stary" (zbudowanym także przez medyków) jednej z najtrudniejszych żeglarskich tras, z Grenlandii do Vancouver śladami Amundsena (nagroda żeglarska roku, nagroda National Geographics)

Telefon kontaktowy do kpt. Jacka Wacławskiego, rezydenta kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu: 505 13 21 40 (na morzu nie zawsze może być zasięg).

Więcej informacji na stronie www.sccs.pl


Jesteśmy przekonani, że nasza inicjatywa, będąca połączeniem nauki, medycyny z pasją, dobrze służy rozwojowi człowieka, w byciu lepszym dla chorego i współczesnej medycyny.

Inicjator wyprawy: prof. Marian Zembala, transplantolog i dyrektor SCCS, żeglarz

Rejs odbywa się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.


Z najlepszymi żeglarskimi pozdrowieniami,

Marian Zembala
Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

DANE TECHNICZNE

Rok budowy: 1952
Pow. żagli: 625 m2
Typ: szkuner sztakslowy
Tonaż: 164 BRT
Dł. max: 42,7 m
Dł. kadłuba: 36,1 m
Szerokość: 6,7 m
Zanurzenie: 4,5 m
Materiał konstrukcyjny: stal
Budowniczy: Stocznia Gdańska
Silnik: 390 KM, Diesel
Załoga: 46 osób
Armator: Związek Harcerstwa Polskiego

Profil Zawiszy Czarnego

Zobacz ofertę rejsów na sezon
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław
06
Sie
2020
Szkoła pływania
Kategoria: szanty
Wrocław
12
Sie
2020
Przystanek Tlen
Kategoria: szanty
Wrocław