Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Postępują prace przy nowym systemie ostrzegania na Mazurach

Data:  2010-08-25 09:50:43
Ocena:
Zrobiony został rekonesans na wyspie Grajewska Kępa na Niegocinie, zwanej też wyspą Miłości. Od strony Rydzewa przekopany jest mały kanał, brzegi 'zapalowane'. Na wyspie stoi gąsienicowa koparka. Wykarczowano też korytarz 'dojazdowy' do miejsca usytuowania masztu.
Autor: Zbigniew Jatkowski/ Mazury.info
Źródło: mazury.info


Docelowo ma być 17 masztów 'ostrzegawczych'. Początkowo cały system ostrzegania pogodowego miał kosztować 2,7mln. zł (za taką kwotę zobowiązała się wykonać firma, która wygrała przetarg - jedyna, która się zgłosiła). W 'międzyczasie' koszt wykonania systemu wzrósł do 5mln. zł.

Na maszcie instalowane są cztery diodowe sygnalizatory świetlne oraz dwa megafony dużej mocy. Całość zasilana jest zestawem akumulatorów ładowanych za pomocą baterii słonecznych. Przed zbliżającą się burzą zostaną włączone sygnalizatory świetlne poprzedzone dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym, a z megafonów popłynie w stronę jeziora komunikat ostrzegawczy.

System został opacowany w Politechnice Gdańskiej i finansowany jest ze środków publicznych (fundusze pochodzą ze środków Ministerstwa Ochrony Środowiska), projektem zarządza Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia będą dostarczane przez IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej).

Więcej na temat systemu mozna przeczytać mazury.info.pl/foto/09-04-20-system-ostrzegania

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia