Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Prawdopodobnie jeden z piękniejszych jachtów na świecie

Data:  2010-08-24 12:27:26
Ocena:
Pelorus jest jachtem luksusowym o długości 377 stóp (115 metrów). Został zbudowany w stoczni Lürssen w Bremen, Niemcy według projektu Tima Heywooda w 2003 roku.

Przez krótki czas był własnością arabskiego biznesmena, który sprzedał go rosyjskiemu miliarderowi Romanowi Abramowiczowi, który przebudował go według własnych potrzeb.

Pelorus jest zasilany przez dwa silniki o mocy 5500 KM silniki, które rozpędzają jacht maksymalnie do19 węzłów, ale standardowa prędkość to 12-14 węzłów. Szczegółowe informacje na temat wyglądu wnętrza są skromne, bowiem Abramowicz jest bardzo dba o bezpieczeństwo i prywatność swojej rodziny. Jacht posiada wiele ciekawostek i garaż pełen "gadżetów", w tym narty i skutery wodne. Załoga (do 46 osób) mieszka na pokładzie przez cały rok. Pelorusa
często widuje się na rejsach po zachodniej części Morza Śródziemnego w okresie lata i na akwenach poniżej Kanału Sueskiego w czasie zimy.

W 2005 r. Abramowicz pożyczył na dwa tygodnie Pelorusa Frankowi Lampardowi w ramach premii za najlepszą grę w jego angielskim klubie piłkarskim Chelsea FC w poprzednim sezonie.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław
06
Sie
2020
Szkoła pływania
Kategoria: szanty
Wrocław
12
Sie
2020
Przystanek Tlen
Kategoria: szanty
Wrocław