Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Zaczyna się Sail Świnoujście 2010

Data:  2010-08-12 09:49:02
Ocena:
Co najmniej 7 żaglowców już w ten piątek zacumuje przy Wybrzeżu Władysława IV. Tuż obok natomiast stanie 40-metrowe koło młyńskie. Wszystko w ramach Sail Świnoujście 2010. Największą atrakcją będzie możliwość popłynięcia na pokładzie żaglowca w morze.
źródlo: gs24.pl
autor: Hanna Nowak-Lachowska, hanna.lachowska@mediaregionalne.pl


Sail Świnoujście to część Baltic Sail, czyli corocznego, międzynarodowego wydarzenia żeglarskiego, które odbywa się w takich miastach jak: Gdańsk, Halmstad, Karlskrona, Kłajpeda, Rostock, Sassnitz i Świnoujście.W Świnoujściu imprezie towarzyszyć będzie XXVI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Morskiej "Wiatrak".

- To druga taka impreza w naszym mieście - mówi Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta. - Jarmark morski, szanty i parada żaglowców na zakończenie wydarzenia to tylko wybrane punkty imprezy. Mamy ambicje, aby tegoroczne wydarzenie było jeszcze atrakcyjniejsze, niż w ubiegłym roku.

Do miasta przypłyną m.in. Dar Młodzieży, Joanna Saturna, Baltic Beauty, Bryza H, Baltic Star, Hansine, Galene i inne. Przez trzy dni, kilka razy dziennie, żaglowce pływać będą po pełnym morzu.

Dar Młodzieży będzie można także zwiedzać przy nabrzeżu. Morski charakter imprezy wzmocni także prom PŻB "Pomerania", który w niedzielę można będzie zwiedzać. Na pokładzie otwarte będą sklepy, restauracje, jacuzzi, sauna i wiele innych atrakcji.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy
17
Gru
2019
nerosctechtert1973
Kategoria: regaty
Stare Gonne