Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nowy statek SAR

Data:  2010-06-18 21:40:58
Ocena:
  Żródło: www.gdansknaszemiasto.pl
Gdańska Stocznia "Remontowa" SA rozpoczyna budowę statku ratowniczego dla Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.
Będzie to trzecia jednostka, która obecnie powstaje dla SAR, ale pierwsza, której budowa dofinansowywana jest ze środków unijnych. Wraz z zakończeniem inwestycji zamknie się też proces dostosowywania morskiej floty ratowniczej Służby SAR do obowiązujących standardów europejskich.

Umowa na wykonanie statku została podpisana wczoraj w Gdyni. Jednostka typu SAR-3000 w całości jest owocem polskiej myśli technologicznej. Zadaniem statku będzie prowadzenie działań związanych z poszukiwaniami i ratowaniem życia ludzkiego na morzu. Zdaniem konstruktorów ma on sobie poradzić w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, które mogą zaistnieć na Bałtyku, w tym także z poruszaniem w tak zwanej "kaszy" lodowej. Jednostka będzie wyposażona m.in. w najnowocześniejszy na świecie system poszukiwania rozbitków umożliwiający poszukiwanie rozbitków zarówno w dzień i w nocy, także w warunkach złej widoczności.
Na statku przewidziano miejsca dla siedmioosobowej załogi etatowej oraz 12 miejsc siedzących dla rozbitków. Jednak w stanie wyższej konieczności jednostka będzie w stanie zabrać na pokład maksymalnie 150 rozbitków.

SAR-3000 kosztował będzie prawie 39 milionów złotych, z czego ponad 33 mln zł pokryje Unia Europejska.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin