Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Tonie HMS Bounty - dwie osoby zaginione

Data:  2012-10-29 20:27:36
Ocena:
  Żródło: internet
Do wybrzeża Karoliny Południowej w USA zbliża się huragan Sandy, pod którego wpływem znalazła się w nocy replika zabytkowego żaglowca HMS Bounty. Straż przybrzeżna ewakuowała 14 spośród 16 członków jego załogi, około 160Mm od centrum huraganu.
Do amerykańskiej straży przybrzeżnej zgłosił się właściciel repliki z prośbą o wszczęcie akcji ratunkowej, gdyż stracił on kontakt z załogą gdy przepływała około 250km na wschód od centrum huraganu.

Pozbawiony napędu silnika pomocniczego żaglowiec przy wietrze o prędkości sięgającej 65 km/h i 5,5-metrowych falach zaczął nabierać wody. W obliczu fatalnej pogody załoga zdecydowała się na ewakuację.

Na żaglowcu uruchomiono radiopławę EPIRB, dzięki czemu samoloty i śmigłowce skierowane na akcję łatwo zlokalizowały HMS Bounty. 16-osobowa załoga ewakuowała się z pokładu w dwóch 25-osobowych łodziach ratunkowych. 14 osób uratowała amerykańska straż przybrzeżna, natomiast los pozostałych dwóch osób jest nadal nieznany.

W kontakcie z załogą jest samolot transportowy HC-130 Hercules. Według najnowszych informacji Reutersa widać już tylko maszty żaglowca.

Skazany prawdopodobnie na zatonięcie statek został zbudowany w 1962 roku na potrzeby słynnego filmu "Bunt na Bounty" z Marlonem Brando w roli głównej.

Replika posłużyła do odtworzenia przebiegu buntu załogi fregaty HMS Bounty w 1789 roku, której resztki po perypetiach osiedliły się na bezludnej wówczas wysepce Pitcarin, leżącej na wschód od Australii. W późniejszym okresie wykorzystano go również do drugiej części filmu „Piraci z Karaibów – Skrzynia Umarlaka”.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
09
Mar
2023
Hack
Kategoria: inne
Wrocław
16
Mar
2023
Hack
Kategoria: szanty
Wrocław
18
Sie
2023
erocall
Kategoria: inne
Warszawa
16
Paź
2023
Hotels
Kategoria: szanty
Wrocław