Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Za nami trzecia edycja Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

Data:  2012-10-15 20:27:27
Ocena:
Autor: Zuzanna Mojska
Zakończyły się rejsy trzeciej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Był to sezon pełen wrażeń! W wakacyjne tygodniowe rejsy wypłynęli laureaci ogólnopolskiego konkursu „Wszyscy dbamy o Bałtyk” – gimnazjaliści z różnych stron Polski, którzy mieli okazję poszerzyć swoje ekologiczne zainteresowania i przeżyć prawdziwą żeglarską przygodę!
Jachty Programu brały udział w otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku, w Regatach o Puchar Mariny Gdańsk i Regatach o Puchar Komandora JKM „Neptun”. A we wrześniu w rejsie wziął udział 10-tysięczny uczestnik!

Już od trzech lat uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów wypływają w edukacyjne rejsy po wodach Zatoki Gdańskiej. Program realizowany jest przez Fundację Gdańską na zlecenie Pre-zydenta Miasta Gdańska. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej oraz popularyzacja żeglarstwa wśród młodych mieszkańców Gdańska. Być może dzięki tej inicjatywie uda się odkryć talent na miarę Mateusza Kusznierewicza, który jest pomysłodawcą Programu.

Każdy rejs to nie tylko sport, to także fascynująca lekcja historii – uczniowie poznają morskie tradycje swojego miasta i mają okazję przekonać się jakie możliwości daje życie w bezpośrednim sąsiedztwie Morza Bałtyckiego. Co więcej, gimnazjaliści poznają zasady bezpiecznego spęczania czasu nad wodą i na wodzie. Wykwalifikowani sternicy Programu dzielą się z początkującymi załogantami swoim doświadczeniem, dzięki czemu młodzież nie tylko poznaje podstawy sztuki żeglarskiej, lecz także dowiaduje się jak każdy z nas może przyczynić się do polepszenia stanu czystości Bałtyku. Kolejnym istotnym aspektem rejsów jest ich integracyjny charakter. Nadanie jachtowi odpowiedniego kierunku to praca zespołowa, która w równym stopniu angażuje wszystkich uczestników. Uczniowie, aby odnieść sukces, muszą stworzyć zgraną załogę – to jedna z ważniejszych wartości rejsów. Jak pokazują wyniki Programu młodzież radzi sobie doskonale - jachty pod banderą Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku przepłynęły już ponad 22 tysiące mil morskich!

„Bardzo cieszę się, że Program rozwija się z każdą edycją. Po trzech latach doświadczeń, z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że ten innowacyjny projekt edukacyjny sprawdza się i przynosi trwałe efekty” – mówi Cezary Windorbski, prezes Zarządu Fundacji Gdańskiej.

W tym roku Program Edukacji Morskiej w Gdańsku został wyróżniony patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Sportu i Turystyki. Gdańska inicjatywa z każdym rokiem budzi coraz większe zainteresowanie, a dzięki sponsorom: Ferrero Polska, producentowi Kinder Mlecznej Kanapki oraz Grupie LOTOS jej zasięg udaje się poszerzać na skalę ogólnopolską. Przy współpracy z Akademią Kusznierewicza, we wrześniu Program zagościł w województwie mazowieckim – gimnazjaliści z pięciu szkół wypłynęli w rejsy po Jeziorze Zegrzyńskim! Zakończenie trzeciej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku odbędzie się 30 października podczas uroczystości wciągnięcia bandery na maszt żaglowca Generał Zaruski.

Zobacz jak relację z rejsu z udziałem dziesięciotysięcznego uczestnika Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej: http://www.programedukacjimorskiej.pl/
oraz profilu Programu na stronie: https://www.facebook.com/ProgramEdukacjiMorskiej
Zobacz ofertę rejsów na sezon
30
Lis
2019
Rejsy11
Kategoria: szanty
lublin
30
Lis
2019
szanty
Kategoria: szanty
gdansk
01
Gru
2019
Wycinanie Drzew
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Opole
17
Gru
2019
ininalhoo1981
Kategoria: spotkanie towarzyskie
Ostrożeń Pierwszy