Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Mistrzostwa Świata Klasy Micro w Gmunden 2012 - dzień 3

Data:  2012-08-30 19:48:45
Ocena:
Autor: Marcin Celmerowski
Początek trzeciego dnia regat zupełnie inny. Wiało, aż za dużo! Dla POL 290 Marcina Celmerowskiego zaczął się kompletną klapą - w nocy rozszalał się wiatr, puściła cuma. Jacht uległ poważnym uszkodzeniom - zniszczone zostało okucie steru oraz pawęż. Dzięki sprawnej współpracy polskich załóg udało się w 40 min. prowizorycznie naprawić okucie steru i łodzianie zdążyli na wyścig.
Odbyły się 2 wyścigi. Pierwszy rozpoczął się przy sile wiatru ok. 16 węzłów. Kończył się po godzinie w gasnącym wietrze… Nie było szans na rozegranie kolejnego. Zawodnicy czekali w porcie do 16.00. Ok. 17.00 ruszył trzeci w tych regatach start.

Liderzy tych regat POL 90 STAWO / Grzegorz Banaszczyk, Piotr Ogrodnik, Paweł Choroba wygrali pierwszy wyścig. W drugim zajęli 7 miejsce. Utrzymują tym samym 1 miejsce w tych regatach z bezpieczną przewagą. Drudzy po pierwszym dniu Polacy POL 77 Dr.Witt / Piotr Tarnacki, Krzysztof Mongird, Rafał Becker popłynęli zdecydowanie słabiej w obu wyścigach; zajęli odpowiednio 5 i 10 miejsce. Tym samym sopocianie spadają na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Plan sopocian na jutro - wdrapać się na 2-gie miejsce.

POL 720 GO BUY A BOAT / Robert Janiszewski, Oskar Śleziona, Krzysztof Zeluzewicz w drugim wyścigu wygrali! Brawo! Awansowali tym samy w klasyfikacji generalnej na 5 miejsce! Tym samym mamy 3 polskie załogi w pierwszej piątce klasyfikacji generalnej!

Czwarte polskie proto POL 290 NISSAN AUTO ŁÓDŹ / Marcin Celmerowski, Adriana Konarzewska, Wojciech Moczkowski, po nerwowym początku dnia, lepiej popłynęło w drugim wyścigu. Powoli udaje się odnajdować prędkość na nowej łódce. To pierwsze regaty łodzian na nowym jachcie proto. Limit pecha wydaje się być wyczerpany - w pierwszym wyścigu urywa się stropik grota na dolnym znaku - kosztuje to utratę ok. 10 pozycji w wyścigu.

W dywizji cruiser, zdecydowanie lepszy dzień dla POL 80 ALTER EGO / Maciej Grodzki, Mateusz Grodzki, Maciej Ciężki. Bydgoszczanie popłynęli dobrze w obu wyścigach i awansowali w klasyfikacji dywizji cruiser na 1 miejsce.

POL 48 URWIS / Tomasz Brzozowski, Pacyfik Kosecki, Piotr Bachman zdecydowanie gorzej - młoda ekipa z Sochaczewa spada na 3 miejsce.

W racerach poprawa Polaków: POL 125 OILER / Rafał Moszczyński, Piotr Kułaga, Grzegorz Puchacz awansuje na 1 miejsce. Po nieudanym long distance łódzko-płocka załoga odnalazła właściwy rytm.

POL 95 FLEXPOL / Witold Reszkowski, Justyna Wójcik, Marcin Mazur awansuje na 3 miejsce w racerach. POL 92 BARBA / Leszek Wojnar, Bogumiła Kosińska, Robert Zdebski utrzymuje poziom z początku zawodów.

Pozostał ostatni dzień regat. Start zaplanowano na 8.00 rano. Wiatr rano ma wiać z siłą ok. 14 węzłów. Sędziowie przewidują rozegranie 3 może nawet 4 wyścigów.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
11
Sie
2021
Okna
Kategoria: szanty
Wrocław
31
Sie
2021
PROFIL
Kategoria: szanty
Jadowniki
23
Wrz
2021
Estetyczna Medycyna
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Wrz
2021
Pogotowie Komputery
Kategoria: szanty
Wroclaw