Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Dziesięciotysięczny gimnazjalista wypłynął w rejs w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku!

Data:  2012-09-20 10:55:29
Ocena:
Autor: Zuzanna Mojska
17 września to wyjątkowa data dla Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku – w rejsie wziął udział dziesięcioty-sięczny uczestnik! Z tej okazji z gimnazjalistami spotkał się Mateusz Kusznierewicz, pomysłodawca Programu.
„Już dziesięć tysięcy młodych gdańszczan rozpoczęło swoją żeglarską przygodę z Programem Edukacji Morskiej w Gdańsku. To piękny wynik! Bardzo cenię sobie rozmowy z początkującymi żeglarzami, ich en-tuzjazm motywuje mnie do dalszej pracy nad popularyzacją morskiej edukacji wśród młodzieży” – mówi Mateusz Kusznierewicz.

Jesienna edycja rejsów Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku rozpoczęła się wraz początkiem września. Już od trzech lat uczniowie klas pierwszych gdańskich gimnazjów, pod okiem doświadczonych sterników uczą się podstaw żeglarstwa na pokładach pięciu jachtów.

Po krótkim szkoleniu, uczestnicy podzielili się na pięć załóg i wyruszyli w szyku z gdańskiej mariny w kierunku Żurawia. Rejsy edukacyjne po wodach Kanału Portowego i Zatoki Gdańskiej są dla młodzieży nie tylko okazją do zyskania nowych umiejętności i zasmakowania żeglarskiej przygody, to także wyjątkowa lekcja historii Gdańska. W ramach kilkugodzinnego rejsu uczniowie zwiedzają Twierdzę Wisłoujście, a płynąc Motławą od zabytkowego Żurawia, wzdłuż terenów stoczniowych, Zakrętu Pięciu Gwizdków i Latarni Morskiej z kulą czasu, poznają morskie tradycje swojego miasta. Szczególnie ważnym elementem Programu jest także edukacja proekologiczna. W tym roku we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i Komendą Miejską Policji w Gdańsku, zrealizowany został ogólnopolski konkurs „Wszyscy dbamy o Bałtyk”. Dzięki zaangażowaniu sponsorów programu Ferrero Polska i Grupy Lotos nagrodą dla laureatów był tygodniowy wakacyjny rejs po Zatoce Gdańskiej oraz szkolenie w helskiej Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, połączone ze zwiedzaniem Fokarium. Realizatorzy Programu dzieląc się z młodzieżą swoją pasją do żeglarstwa, nie zapominają o tym, jak ważne jest propagowanie zasad bezpiecznego spędzania czasu na wodzie i nad wodą. Każdy rejs rozpoczyna się od szkolenia, po którym każdy uczestnik jest gotowy do rozpoczęcia żeglarskiej przygody. Wszyscy załoganci z rąk Mateusza Kusznierewicza otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia rejsu Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Celem inicjatywy jest szeroko pojęta edukacja morska, a więc także pokazanie młodym ludziom możliwości, jakie daje życie w mieście portowym oraz przybliżenie dziedzictwa regionu Morza Bałtyckiego. Na 17 września przypada setna rocznica urodzin Władysława Wagnera. Prawie 22 tysiące mil morskich, przepłyniętych dotychczas przez dziesięć tysięcy uczestników Programu, to ważny wkład w kontynuację tradycji polskiego żeglarstwa.

Zapraszamy do odwiedzania strony www.ProgramEdukacjiMorskiej.pl

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2023
Blacharstwo samochodowe Gdynia
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
01
Gru
2023
Czyszczenie Techniczne w Przemyśle
Kategoria: szanty
Zielona Góra
01
Gru
2023
Praca Nowy Sącz
Kategoria: inne
Nowy Sącz
01
Gru
2023
Nowy Sącz
Kategoria: szanty
Nowy Sącz