Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nadchodzi: Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland

Data:  2012-09-19 11:04:43
Ocena:
  Żródło: zozz.com.pl
Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia jesieni, jakim bez wątpienia będzie pojedynek na Bałtyku pomiędzy Krystianem i Jackiem, kapitanami samotnikami, którzy rzucili wyzwanie sobie i morzu.
Oba zespoły przygotowują się do Wielkiej Bitwy we wszystkich aspektach związanych z tym wydarzeniem. Wyklarowały się składy zespołów, w obu mamy więc szereg specjalistów "z górnej półki" z zakresu meteorologii, routingu, nawigacji, medycyny, techniki i trymu jachtu. Potwierdziły się także patronaty medialne m.in. Gazety Wyborczej, magazynów Jachting i Wiatr, Polskiego Radia Szczecin i Radia Gdańsk. Samorządy nie pozostały w tyle i mamy już potwierdzone wsparcie województw zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz miast Świnoujście, Goleniów, Szczecin, (czyli zachodnie Trójmiasto).

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem zapewniają: Klub Żeglarzy Samotników, Polski Związek Żeglarski oraz Yacht Klub Polski.

Jacht Quick Livener przeszedł już inspekcję kadłuba po wyjęciu z wody i obecnie zespół Jacka pracuje nad dotrymowaniem jednostki. Jacht Sunrise szczęśliwie powrócił z rejsu BalticLoop i w Szczecinie trwają obecnie prace przygotowawcze do Bitwy. Obaj kapitanowie mają ręce pełne roboty: żagle, osprzęt, doposażanie jachtów, treningi i sprawy operacyjne (media, partnerzy, itp.). W końcu jak wiadomo Bałtyk w październiku nie rozpieszcza, należy więc odpowiednio docenić potencjalne zagrożenia i być dobrze
przygotowanym na każda okazję. Także zespoły rozpoczęły intensywne prace nad opracowywaniem strategii, która w związku z długością i trudnością trasy oraz zróżnicowaniem tras obu jachtów będzie miała kluczowe znaczenie dla wyniku końcowego.

Będzie to początek nowego trendu wspólnych wyzwań żeglarstwa pomorskiego i zachodniopomorskiego w pięknym, żeglarskim duchu rywalizacji i liczymy na to, że efektem tego wydarzenia będzie początek nowej ery zbliżenia tych czołowych polskich środowisk żeglarskich.

Dzięki monitoringowi zapewnionemu przez firmę Korjar oraz łączności satelitarnej kibice będą mogli codziennie zapoznawać się z sytuacją w trakcie pojedynku na dedykowanej stronie WWW, oraz na portalu społecznościowym Facebook.

zapraszamy na:
www.bitwaogotland.pl

Z żeglarskim pozdrowieniem
oceanTEAM

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
17
Sie
2022
Buty
Kategoria: szanty
Wrocław
24
Sie
2022
Coin Forum
Kategoria: szanty
Wrocław
26
Sie
2022
Osuszanie Murów
Kategoria: szanty
Wrocław
14
Wrz
2022
MSP Hack
Kategoria: szanty
Wrocław