Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Wycieczkowiec MV Discovery w Szczecinie

Data:  2012-07-08 10:16:37
Ocena:
Autor: MiO   Żródło: Morza i Oceany
W poniedziałek (9 lipca br.) przypłynie do Szczecina kolejny w tym roku wycieczkowiec. Statek zacumuje o godz. 7.00 przy Nabrzeżu Polskim. Statek pasażerski Mv Discovery przypłynie do Szczecina podczas swojego piętnastodniowego rejsu „Baltic Treasures”, podczas którego zawita m. in. do Kopenhagi, Petersburga, Gdyni, czy Sassnitz.
Jednostka zacumuje w poniedziałek, 9 lipca o godz. 7.00 przy Nabrzeżu Polskim (wjazd do portu od strony ul. Hryniewieckiego). Z godnie z tradycją Szczecin przywita cumujący statek grą reprezentacyjnej orkiestry. Pasażerowie będą mogli wybrać się na wycieczkę autokarem po Szczecinie (5autokarów) lub do Berlina (3 autokary).

Statek należy do brytyjskiego armatora Voyages of Discovery. Ma Ponad 168 m długości,24,6 m szerokości oraz ponad 7,4 m zanurzenia. Rozwija prędkość18 węzłów (33km/h). Na 8 dostępnych dla pasażerów pokładach znajduje się centrum zdrowia, strefa fitness, 2 baseny, 2 jacuzzi, 4 hole, 6 barów, 2 restauracje, kino, biblioteka, centrum medyczne i sklepy. Na wycieczkowcu przypłynie 756 pasażerów narodowości angielskiej oraz 350 osób załogi.

W latach 70-tych Mv Discovery (wówczas nazywał się Island Princess) pojawiał się w serialu „Statek Miłości”.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
09
Mar
2023
Hack
Kategoria: inne
Wrocław
16
Mar
2023
Hack
Kategoria: szanty
Wrocław
18
Sie
2023
erocall
Kategoria: inne
Warszawa
16
Paź
2023
Hotels
Kategoria: szanty
Wrocław